| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi spuneti si mie cei care stiti un tratament ffff bun pentru cosuri, natural facut de mine.multumesc!

6 răspunsuri:
| darriya a răspuns:

Foloseste pasta de dinti in zonele afectate,. seara inainte de culcare si dormi cu ea, si dimineata te speli pe fata, vei vedea ca cosurile se vor usca si vor cadea usor, usor,(eu folosesc asa ceva) si poti sa iti cumperi de la farmacie o crema de galbenele este f buna!

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Lamaia
Unul din cele mai simple remedii pentru acnee este aplicarea in mod regulat a sucului de lamaie pe cosuri si acnee. Se lasa sa actioneze timp de maxim o ora dupa care se spala cu apa calduta.
Suc de codriandru si menta
O lingurita cu suc de coriandru amescat cu bulbere de curcuma este un alt remediu eficient in tratarea cosurilor si a punctelor negre. Aceasta pasta se aplica in fiecare seara, dupa ce in prealabil fata a fost bine curata.
Sucul de menta se foloseste asemanator cu sucul de coriandru.
Castravete
Castravete ras se aplica pe fata, ochi si gat timp de 15-20 minute, dupa care se indeparteaza cu apa calduta. Acesta este un excelent tonic pentru tenurile acneice si previne aparitia cosurilor si punctelor negre.

| XxRoxyxX a răspuns:

Uite :
http://www.youtube.com/watch?v=-CU0kIvMq8E
Este un video in limba romana unde gasesti mai multe tratamente si sfaturi.
Sper ca te-am ajutat.

| vodak a răspuns:

Incearca masca din argila albastra de Raciu. Nu e scumpa. Face minuni.

http://www.argilaalbastraderaciu.ro/ro/tratamente.html
http://www.argilaalbastraderaciu.ro/ro/produse.html

| TeddyDaiana95 a răspuns:

Eu folosesc zynerit pentru cosuri, este antibiotic dar e ft bun, da rezultate in ctv saptamani. deci incearca.l daca vreiwinking

| MaryParis2211 a răspuns:

Unge-te cu miere pe toata fata, asteapta 5-10 minute si clateste.Iti va face si pielea fina. Funda?