| elisazeea a întrebat:

As dori sa stiu daca am nevoie de o autorizatie pentru a vinde (pe un blog)creme preparate de mine din ingrediente naturale. Poate sa-mi raspunda cineva?

Răspuns Câştigător
| evakara a răspuns:

Sigur ca da. Daca vrei sa produci si sa vinzi legal ai nevoie de autorizatii.
Citeste Legea nr. 178/2000 privind produsele cosmetice si intereseaza-te si de documentele necesare deschiderii unui business.
Nu te opreste nimeni sa incerci sa vinzi asa pe un blog produse cosmetice facute de tine dar este ilegal.

1 răspuns:
| meduzza a răspuns:

Pai cam da. si ai nevoie de o firma pentru ca altfel le.ai vinde la negru plus ca depinde ce creme ca unele trebuiesc omologate. e cam greutongue