| Alexandrutssa a întrebat:

As dori si eu sfaturi pentru dieta. Ce trebuie sa consum ce nu trebuie.Am cautat cateva pe net dar nu prea am gasit. Dau Funda raspunsului cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| Lolllllllll a răspuns:

In primul rand ar trebui sa faci sport sa nu mananci paine multa, nu cartofi prajiti, mananca multe frucate legume, dar nu te-as sfatui sa recurgi la infometare(sa te infometezi) manaci mai putin si mai multe fructe si legume si sa nu mananci foarte mult. Dar nici putin.

5 răspunsuri:
| Patorishia a răspuns:

Salut! happy Iti dau eu o dieta buna, am slabit cu ea 11 kg in vreo saptamana jumate.
Prima zi: doar carne fiarta
A doua zi:legume
A treia zi:Lactate
A patra zi:Oua (maxim 5 oua)
A cincea zi: Fructe
A sasea zi: ce doresti dar fara exces de fainoase
A saptea zi: ce doresti dar fara exces de fainoase
Ai grija sa nu faci combinatii si sa respecti strict! Sper ca va face minuni cum a facut si cum ine, bye bye! happy

| Maariiaa a răspuns:

Buna,
Pentru o dieta trebuie sa consumi multe fructe si legume proaspete si sa faci foarte mult sport, ZILNIC. Nu te gandi ca vei slabi 5 kg intr-o saptamana sau asa ceva. Se slabeste maxim 2 kilograme intr-o saptamana. Chiar pe luna.
Cel mai bine ar fi sa te duci la un nutritionist bun si sa iti prescrie el o dieta care va fi suportata de organismul tau intocmai cum trebuie. Ditele de pe internet sunt adesea false, si nu sunt suportate de organismul fiecaruia. Te sfatuiesc sa nu te iei dupa ele.
Mai mult nu iti pot zice, este treaba nutritionistului.

Sper ca te-am ajutat!
Succes!
Numai bine!

| stefi_1794 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci paine, mancare prajita, dulciuri
manaca sanatos: multe fructe, legume, carne slaba(vita, peste) si bea multa apa.
ps: trebuie obligatoriu sa faci sporthappy nu foarte mult, dar macar nisteabdomene

| lory_5863 a răspuns:

Poy...nu ar trebui sa mananci dupa ora 6, sa faci mult sport si sa ai un program de masa cum ar fi. Dimineata :mananci mult, La pranz : foarte putin si Seara : deloc

| Alexandrutssa explică:

De exemplu am voie sa mananc cereale cu lapte, ceva de patiserie odata pe saptamana(corn cu ciocolata, polonez,...),...