| marmotavorbareatza a întrebat:

As dorii niste sfaturi anti miros de picioare... stii daca tii mult picioarele intro incaltaminte ele incep sa transpire si,,,,

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Eu iti recoman Fluocinolon crema. desi nu este pentru asta, stiu pe cineva care o folosea in acest scop si chiar dadea roade!

| danielaxyz a răspuns:

Exista spray odorizant pentru incaltaminte, ca si pentru picioare, poti sa-ti dai cu ambele

| RS4 a răspuns:

In primul rand unghiile taiate cat mai scurt, mai ales de la degetul mare, apoi spalat bine cu perie cu sapun sub ea, apoi cauta o crema protectoare cu zinc (neaparat sa contina zinc), gasesti la orice farmacie, produse pentru copii ca sa nu se irite, te dai un strat subtire cu acea crema si apoi pudrezi cu praf de talc! vei vedea rezultatele! repeti operatia cel putin o data la 2 zile cu crema, spalatul zilnic. sper! happy bafta!

| soul2soull a răspuns:

Picioarele in ceai de pelin amestecat cu o mana de sare apa cat o suporti tu de fierbinte

| lauraZ a răspuns:

Dupa ce te speli pe picioare, sterge-te bine cu o laveta antibacteriana zilotex (are particole de argint). Apoi foloseste in pantofi produse shoe women sau men de la enova care sunt foarte eficace. Mersul in picioare goale prin casa este iarasi de ajutor, regland glandele sudoripare.