| anonim_4396 a întrebat:

As vrea aduc in viata mea multe schimbari:un look nou, o personalitate noua!
1)LOOK-UL(as vrea sa imi schimb coafura, stilul de manichiura, sa am mai multa grija de mine, etc)si vreau ceva idei de coafuri pentru par lung, trucuri;
2)in legatura cu personalitatea(as vrea sa pot sa zambesc din nou, sa schimb felul meu de a fi)
Ma puteti ajuta cu idei?

1 răspuns:
| Baby a răspuns:

Heii. Asta vreau si eu sa fac mai ales ca incep liceul si vreau sa fiu o persoana diferita.
iti spun ce voi face eu :
1. Look-ul. Parul meu e lung si castaniu inchis deci nu cred ca il voi vopsi, e drept si am un breton pe o parte dar lung. happy Freza s-ar putea sa o las la fel, sau sa-mi fac carare pe mijloc, il mai las sa creasca un pic big grin
Imi las sprancenele sa creasca si le dau alta forma, sunt obsedata de sprancene mai grosute si luuuuungi love struck. Si stiu ca poate o sa par o pitipoanca dar nu sunt, incep sa ma machiez, cu fond de ten, si toate alea, dar natural nu exagerat.Ruj imi place sa folosesc roz, si culorile naturale, si mai sunt rujuri spre bej, arata aproape ca si cum te-ai fi dat cu fdt pe buze, sunt foarte faine, nude look :d Putin fard bej si rimel. Oricum la mine una se vad schimbari uriase de la un an la altul, chiar si dupa cateva saptamana. Nu mai arat deloc ca si in clasa a 7a de exemplu laughing ma bucura lucrul asta big grin
2. incep sa imi cumpar haine mai faine. Am inceput sa pun bani de o parte si cum o sa ma duc la un liceu mai "de fite" trebuie sa ma imbrac cat mai fain, eu oricum am un simt foarte bun la haine :d nu ma laud sau ceva dar chiar stiu sa le potrivesc, asa ca numai banii imi lipsesc. Dar pana in toamna ma descurc eu.
3. Despre comportament, eu in a 8a, adica acum, si pana acum am fost foarte glumeata, poate exagerata, si putin cam enervanta uneori, si nu ma intelegeam cu toata lumea, si sunt si superficiala si ma iau foarte repede de celalalte persoane si le iau si la misto cateodata. Din vara asta vreau sa fiu mai dulcica, mai linistita, sa fiu placuta de toata lumea, sa ma inteleg cu toata lumea, sa nu fiu falsa, sa fiu eu! Dar mai imbunatatitalaughing sa fiu poate mai matura in unele cazuri.
Sper ca te-am ajutat. :*:*