| Ionela_1027 a întrebat:

As vrea ca parul meu sa aiba mai mult volum. Idei? puppy dog eyes Fara sampoane sau ceva de genul asta ca am incercat si na mers.
Merci anticipat!

11 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Ionela! Încearcă, după ce-ți speli părul să nu-l pieptenu ud, să-l usuci un pic cu foehnul la o temperatură nu foarte ridicată astfel: lași capul în jos și-l usuci la rădăcină din spate spre fața, iar in lateral dintr-o parte în alta.
Uite poți citi aici
- http://www.kudika.ro/articol/frumusete~tips/5069/volum-pentru-par.html
- http://www.stilfeminin.ro/probleme-par/Par-fara-volum.html
Nu în ultimul rând, poți merge la un salon un specialistul te poate vopsi într-un mod care să creeze iluzia de volum.
O seară cu zâmbet să ai!

| beautifulkiss a răspuns:

Buna tapeazati-l.Numai bine.

| Escape a răspuns:

Tapeaza-l dupa aia il poti peria :3

| CautNume a răspuns:

E naspa sa aiba volum.zi meris ca eu il am asa si ma enerveaza!

| Min_2759 a răspuns:

Tapeaza'l.thinking apoi il aranjezi si e mai voluminos smug

| AndradaAndradaAndrada a răspuns:

Ce mi-a spus mie coafeza mea coincide cu ce au scris si ceilalti. Mi-a zis ca dupa ce ma spal sa ma dau cu spuma (sa nu ating pielea capului, doar firele de par) si sa ma usuc cu capul in jos. Cam asa ceva.
Succes!

| ImHappyRightNowxoxo a răspuns:

Pai incearca sa ti usuci parul cu capul in jos sau si sa te speli seara inainte de culcare si sa te pui pe perna cu parul in sus! Sper ca ti am fost d folos. Fundaa?

| heartslow a răspuns:

Inceara cu placa, succes,
funda?

| SecretLady a răspuns:

Eu una folosesc otet vegetal, stiu pare o prostie dar il face mai moale si ii da stralucire astfel culoarea paruloui se va mentine mult mai mult timp + ca ii va da mai mult volum...
Si se aplica usor te speli pe cap cu samponul tau(sa fie un pic bunicel), iti limpezesti parul si o jumate de pahar cu otet sau depinde de cat par ai pe care il aplici la radacini, firele de jos si pe fir(la mijloc) masezi um pic scalpul si dupa aceea te speli cu apa calduta.
Sper ca ti-am fost de folos mai ales ca nu le-am dat Copy/Paste aici happy

| buzulina a răspuns:

Pai am eu o idee:Xdupa ce te speli pe cap maseaza`ti usor parul cu spuma de par sau masca de par. apoi usuca`l dar nu de tot.sa fie putin jilav pentru a putea sa ti`l aranjezi asa cum vrei

bafta

| justinbieber3388 a răspuns:

Foloseste totusi sampon herbal essences si balsam herbal essences si niste spray glis pe spreyurile glis scrie pentru ce fel de par sunet facute! sora mea a avut aceeasi problema si a mers! trebuie sa incerci!:d