| andreiurza33 a întrebat:

As vrea sa am parul negru dar intr-un mod natural. il am brunet dar varfurile au inceput sa fie blonde. asa ca va rog help

5 răspunsuri:
| Allysa0130 a răspuns:

Cu Nuantator big grin!
Gasesti in aproape orice magazin care vinde vopsele de parhee hee!
fundita puppy dog eyes?

| catalin011 a răspuns:

Te poti spala cu ceai din frunze de nuc!

| Anddreee a răspuns:

Infuzia de frunze de nuc inchide culoarea parului.
Intr`o oala fierbi apa, cand clocoteste pui frunzele de nuc, banuiesc ca cu cat pui frunze mai multe cu atat e mai puternica culoarea, dar nu chiar cine stie ce, dupa ce ai pus frunzele mai lasi 5 min la fiert, apoi lasi la racit, nu chiar rece, caldut, cat sa suporti si stai cu capul in ceaiul ala, cat timp nu stiu, eu cred ca am stat cam un sfert de ora.
Nu s`a inchis foarte tare, doar putin, probabil trebuie mai multe spalari de`astea ca sa se vada un efect mai puternic.

| Licurici_2266 a răspuns:

Daca iti doresti un par ceva mai inchis la culoare, cafeaua iti poate fi de ajutor, potrivit scribd.com. Pentru a obtine o solutie care sa iti poata colora parul, fa un litru de cafea foarte concentrata (dar fara zahar, bineinteles). Lasa amestecul sa fiarba cateva minute, apoi ia-l de pe foc, lasa la racit si strecoara-l. Clateste-ti parul de cateva ori si lasa cafeaua sa actioneze timp de un sfert de ora.

Coaja de nuca are un efect asemanator, fiind un bun nuantator pentru cele care vor un par de culoare inchisa. Singura diferenta este aceea ca solutia din coaja de nuca poate oferi parului si o tenta roscata. La fel ca toate celelalte tipuri de vopsire naturala a parului, fierbe un pumn de coaja de nuca, pana ce obtii o solutie de culoare inchisa, apoi clateste-ti parul cu aceasta solutie si las-o sa actioneze. Sper ca ti-am fost de foloshappy

| crissa20 a răspuns:

Incearca hena:*