| Me77_3898 a întrebat:

As vrea sa imi fac sprancenele mai arcuite.si sa mi le fac calu`mea, asa cum se poarta in ziua de azi. Cum sa fac? Cum sunt la moda:-mai lungi sau mai scurte? love struck pls [funda.]

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

In primul rand trebuie sa ti se potriveasca cu fata si ochii. Nu iti strici tu fizionomia fetei doar ca e la moda un anumit model. Iti pensezi sprancenele dupa forma lor naturala. Cel mai bine, pentru inceput du-te la un salon sa iti faca exact ce se potriveste si apoi te pensezi singura urmand modelul. Daca ai fi atasat o poza ti-as fi putut zice mai multe, dar nu ai dat nici un indiciu in legatura cu structura fetei sau actuala forma a sprancenelor. Nu le face cumva doar ca sunt la moda.Respecta-le forma si penseaza doar ce e in plus.Succeshappy.

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Pai cu sprancenele nu prea merge sa le faci dupa cum e moda. Sprancenele trebuie sa aiba forma care i se potriveste fetei tale [ cosmeticiana stie asta ]. Si ce daca o sa fii la moda daca o sa-ti stea groaznic. Tu chiar crezi ca cineva stie ca e moda la sprancene cand mergi pe strada? Primul impact e: "ce frumos e pensata, ce bine ii sta". Nu "ce la moda e".

| jojolik15 a răspuns:

Salut! incearca sa mergi la un salon de cosmetica pentru ca acolo sunt profesionisti care te vor ajuta si ti se va da o forma pe care o considera potrivita pentru tine!

| ancutzika27 a răspuns:

Du-te la un salon.nu e scumpa pensarea si o sa iti dea de acolo un catalog sa iti alegi modelul pe care il vrei. Dupa cate stiu eu se poarta lungi big grin

| iOnUtsidyAnA a răspuns:

Du-te la un salon la mine a costat 8 lei. si mi-a facut ft frumos la inceput mai mici si spre sfarsit mai lungi si arcuite iti schimba total fata te face mai barby si mai frumusika.eu is ft multumita daca doresti sa ti le vopsesti iti sta si mai fain.la mine chestia e ca maica mea nu vrea sa ma lase sa mi le vopsesc x(

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Degeaba ti le faci la moda daca nu-ti sta bine,deci in consecinta fa-ti-le cum iti sta mai bine, asta depinde de fizionomia fetei, culoare e.t.c.

| inceras a răspuns:

Tzaooo mai luni ca asa e la moda sa nu scurtezi din eiiiiiiii...winking:*

| inceras a răspuns:

Mai lungi.love strucklove strucklove struck