| Andre a întrebat:

As vrea sa imi fac un piercing pentru ca pr mea cea mai buna si-a facut si maorrr de ciudaaa vreau si eu dar nu stiu cum saa o coinving pe mama? ca pot sa ii zic? as vrea in ureche, nas sau buric nu stiu unde ma puteti ajuta cu astea doua intrebari

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

În ureche e cel mai simplu, poţi fără grijă să-l faci acasă (chiar şi singură sau cu ajutor din partea cuiva care a mai făcut asta). Cred că cu asta e mai uşor să îţi convingi mama; îi spui că nu se vede la şcoală, e simplu că nu trebuie să fii extrem de atentă cu el, dacă se infectează sau ceva se vindecă mai repede ca în alte părţi ale corpului, etc.

8 răspunsuri:
| Kerli a răspuns:

Puneti tu intrebarea : chiar vreau piercing?
tu vrei piercing doar pentru ca are si prietena ta
1.nu e un argument prea bun
2. daca ii vei spune asta mama ta te va considera imatura
daca iti faci piercing atunci fac astfel incat sa accentuezi o trasatura frumoasa a ta
daca ai un nas dragut fa-ti acolo
daca ai un abdomen frumos fa-ti in buric

eu mai am doua gauri in ureche pentru ca mi-a placut cu arata si am urechi frumoase

| ganton a răspuns:

Iti fac eu unul intre picioare daca vrei smug.

| Zmeura a răspuns:

Pai momentan ai putea incerca in ureche. Vb cu ea cand e in toane bune si incepi cam asa:Mama ai auzit de noua moda deati face inca o gaura in ureche? Mi se pare interesant ieftin si nu-i riscant si daca iti zice :Ca nu e de acord cu asa ceva spune-i:E doar o gaura ce e atat de rau? Chiar asa vrea sa-mi fac si eu e chiar misto.Tr sai arati ca nu-i mare chestie sa-ti faci inca o gaura in ureche. Succes!:*love struck

| JustMee_5020 a răspuns:

Pai cel mai usor ca s-o convingi este sa ti-l in faci in ureche... ii spui ca e ca un cercel si probabil o convingi. Piercing-ul in ureche este cel mai tare :X

| blackberryth a răspuns:

Eu am in ureche si nu doare deloc cel putin asa a fost pentru mine, eu doar am tot rugat-o pe mama in cele mai frumnoase moduri posibile si apoi am fost si l-am facut ..atat ce pot recomanda est ca dupa ce ti-l faci sa cureti tot tgimpul gaura dar si piercingul si piercingul din ureche se tine acolo intre 6-12 sapt...

| Ioana_Ana_1997 a răspuns:

Ai putea in ureche este cel mai bine dar totusi poti sa nu le spui sau sa le spui si sa ii compari pe ai tai cu parinti altora si sa zici ca pe ceilalti prieteni ai tai i-au lasat parintii.

| CoSmYn_4946 a răspuns:

Ii zici ca ai vrea sa incerci ceva nou si ca toti de la tine din clasa au iar tu esti singura dar fii atenta cat de convingatoare esti depinde cum e mama ta.