| ochiverzi91 a întrebat:

As vrea sa imi fac un tatuaj pe tot spatele (mentionez ca sunt fata) cu trandafiri, ceva complex, iar in mijloc sa scriu citatul "pentru dragostea unui trandafir trebuie sa suporti spinii". Am vrut sa fie ceva putin extravagant sa sara in ochi, si totusi sa nu se vada, si am ajuns la parerea ca pe spate este cel mai bine pentru ca mereu este acoperit, se vede doar cand sunt in costum de baie. Am 20 de ani (ma gandesc ca nu imi va parea rau daca nu se vede tatuajul). Voi ce parere aveti despre asta?

Răspuns Câştigător
| callie2 a răspuns:

Citatul e frumos si ideea e interesanta din punct de vedere estetic, mie imi place. acum faza e ca o sa doara ingrozitor.
oricum, daca tu vrei, eu zic sa ti-l faci. fiecare om cu un tatuaj devine din punctul meu de vedere mai interesant pentru ca s-a exprimat prin propriul corp ca sa spuna o poveste, sa spuna ceva despre el. ce crede acum societatea asta de vaza a romaniei care s-a gasit acum sa comenteze aici e de prisos. e logic ca sunt numai oameni incuiati si cu prejudecati. daca am ajuns sa ne traim viata dupa ce zic altii...

17 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Hmm,din cate vad ataci pe toti care iti spun sa nu o faci.ma intreb de ce mai intrebi daca tu o sa te incapanezi oricum si o sa-ti faci?
pentru mine,tatuajele sunt frumoase,sunt interesante la vedere, dar sa-mi fac, NICI VORBA.Nu suport toate aceste chestii,tatuaje,piercinguri.
Dar asta e parerea mea.
Daca tie iti place,nu te pune nimeni sa nu-ti faci,dar e foarte posibil sa ai de suferit de la el.
Boli ale pielii in primul rand(din cate stiu poti face cancer de piele-si te rog nu zice"cum sa mi se intample tocmai mie")
Cele mai multe firme serioase,si sunt sigura ca orice tanara de varsta ta viseaza la un servici banos,nu accepta persoane cu tatuaje,piercinguri-chiar daca e pe spate,adica porti si tu o rochie, o bluza cu spatele gol spre exemplu si se vede...
Ma rog, asta e parerea mea.
Mai intai gandeste-te sa nu se revolte parintii tai...cine stie.
Ps-eu cred ca mai bine scrii ceva in japoneza sau in engleza decat in romana...:d

| Marii a răspuns:

Imi place idea ta. Poti scrie mai bine textu in engleza (my opinion). Daca tu crezi ca nu vei regreta in viitor, oricum daca e pe spate nu are cine sa-l vada si sa te judece, fa-ti-l.

| negru30 a răspuns:

" pentru ca asa vrei tu " - nu uita - pui si tu la final - o sa arati belea - sa-ti pui si niste pene macar sa arati ca lumea

| BiancaDenisa a răspuns:

Parerea mea este sa nu iti faci! Aceste lucruri extravagante sunt imature pentru varsta ta.Acum poate ca iti place dar peste cativa ani vei suferi pentru acest tatuaj.Nu iti fa! Iti vei distruge frumusetea cu aceasta porcarie tot mai des intalnita numita "tatuaj"...vei regreta peste ani,cand te vei maturiza si vei intelege ca ai gresit, ca trebuia sa nu faci acest lucru, ca trebuia sa te gandesti si la consecinte...

| BiancaDenisa a răspuns:

Parerea mea totusi aceasta este...daca doresti un tatuaj nu il fa permanent si nici pe tot spatele. Daca este permanent vei regreta peste ani cand vei fi matura si in gandire,cand vei avea o familie,copii si te vor intreba "ce ai mami pe spate" sau tot felul. Draga mea, faci cum consideri dar eu zic ca mai bine nu! Fa-ti daca doresti atat de mult un tatuaj mai mic, intr-o zona mai potrivita decat pe tot spatele.Ai putea sa iti faci pe picior,jos,un trandafir sau in josul spatelui in mijloc, dar nu pe tot spatele, vei regreta! Si eu cunosc persoane care erau innebunite la 20 de ani ca vor tatuaje dinalea si dinalea si apoi au regretat toata viata.Cum crezi ca vei arata tu la 40 de ani cu acel tatuaj enorm pe tot spatele? cum crezi ca te vor privi cei din jur? Iti zic eu, nu bine...

| ღAnonimღ a răspuns:

@BiancaDenisa are dreptate. ma rog, faci ce vrei oricum, dar, parerea mea e nu iti faci unul permanent:in primul rand e dureros, din cate am auzit...e ca si cum ti-ai face o injectie cu cerneala.parintii tai ce cred despre asta? vrei sa le provoci un infarct? tatuajele sunt mortale la unii oameni si sunt o prostie, cele permanente.

| BiancaDenisa a răspuns (pentru ღAnonimღ):

Ai dreptate, ce vor spune parintii ei? cred ca vor fi socati... oricum este o porcarie...

| ღAnonimღ a răspuns (pentru BiancaDenisa):

De acord cu tine: este o porcarie.nu am incercat niciodata si sunt singura ca nici nu o sa incerc.un copil de 12 ani gandeste mai LOGIC decat o adolescenta de 20, se pare... ce-au fost romanii si ce-au ajuns...

| ochiverzi91 explică (pentru ღAnonimღ):

Ce treaba are nationalitatea cu ce vreau eu sa fac?

| ochiverzi91 explică (pentru ღAnonimღ):

Stai linistita, "logic" gandeam si eu la varsta de 12 ani pe care o ai tu, parintii mei nu au nici o treaba cu asta, chiar sunt prea matura pentru varsta mea, vroiam sa "aud" si alte pareri, nu inteleg nici de ce bagi nationalitatea in asta, suntem chiar inapoiati noi romanii! Ce este atat de wow intr-un tatuaj? Pentru tine da, la varsta ta cred si eu ca nu esti de acord, dar nu am postat intrebarea ca sa imi raspunda copii de 12 ani la ea, eu astept parerile unor persoane poate mai mari ca mine. Chiar nu pot sa inteleg cum iti poti da tu cu parerea aici. Sincer.

| ღAnonimღ a răspuns (pentru ochiverzi91):

Da' ce, nu am voie sa raspund la intrebare ca am 12 ani? n-am nimic impotriva tatuajului tau, du-te si fa-ti-l, distractie placuta iti doresc. si sincer, nu am vazut tatuaje permanente pe epiderma unor oameni constienti cu picioarele pe pamant. ideea e ca incepi cu un simplu tatuaj (care nu e chiar atat de simpla pana la urma.) si termini cu silicoane-n.ma rog, nu mai zic unde.de fapt, nu mai zic nimic: o sa interpretezi gresit, oricum. si acum, serios, care ar fi motivul unui tatuaj? e doar un desen care provoaca durere, nimic mai mult. poate fi chiar mortal de multe ori. daca nu ma crezi mai citeste si tu prin carti...nu pune la indoiala cunostintele mele, am invatat pe derost anatomia pana la nivel de clasa a 11-a... mult noroc! fie ca Domnul sa iti arate calea cea buna, k altceva nu mai stiu ce sa iti mai zic.

| ombladon a răspuns:

Ala este cel mai tampit loc posibil...si pe talpa si tot este mai bine laughingdc sa iti faci un tatuaj pe care sa il poti vedea doar in oglinda?

| ochiverzi91 explică (pentru ombladon):

Pt ce sa iti faci un tatuaj pe care il privesti tu? Doar nu il fac sa ma uit eu la el, cu ce ma incalzeste daca il vad? Sa il vada altii!

| ombladon a răspuns (pentru ochiverzi91):

Adica stilul cocalar...

| monstrulet a răspuns:

Mie pur si simplu nu imi plac. Parerea mea este ca o sa arate bestial la batranete, cand o sa atarne pielea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca m-au amuzat pustoaicele de 12 ani care isi dau cu parerea despre ce ar putea crede societatea daca iti faci tu tatuaj.Iti dai seama ca nu pot sa doarma noptile din cauza astalaughing.OK...ideea mea e ca e foarte tare ce vrei sa-ti faci, ar fi fain cu cel putin 2 culori, daca o sa fie un tatuaj mare.Citatul e ok daca tie iti place.Ma gandesc sa-mi fac si eu niste tatuaje, mai ales ca si lui Wizard i-ar placea.Succes si vezi sa alegi un artist bun! (DontSpeak)

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Fa-ti o laba