| Mariii1 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc blond, insa nu stiu daca imi sta bine. Ce sa fac? Exista o solutie, care sa tina maxim 2, 3 zile, dar sa coloreze parul blond? laughing))))). Multumesc. Pupici

6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Mai bine încearcă o perucă blondă decât să faci vreo prostie tongue Pari să ai părul închis, așadar dacă vrei să vezi cum îți stă blondă va trebui să te decolorezi. Iar o revopsire ulterioară cu o culoare închisă (în cazul în care nu îți place) îți va face părul să arate ca naiba. Am avut colege în clasă care au pățit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce culoare ai pielea, ochii si parul?
Ai putea sa te faci blonda la salon optand pentru blonduri naturale. Sau sa te faci blonda cu L'oreal 801 care iese destul de dragut. Uite : http://4.bp.blogspot.com/......tled-1.png

Iar singura solutie ca sa fii blonda 2-3 zile este o peruca :)).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, asta te-ar putea ajuta: http://www.taaz.com/
Pui poza ta, alegi o coafură şi o culoare de păr şi vezi care se potriveşte mai bine.

| Daria00 a răspuns:

Nu cred ca ar exista alta solutie. Incearca sa iti vopsesti mai intai o singura suvita si vezi cu iti sta. Daca ai tenul inchis la culoare, garantat nu iti va sta bine cu blond. Daca il ai deschis la culoare, sau cat de cat deschis atunci, cel mai probabil iti va sta bine. Daca il vospsesti tot si nu iti place, atunci il poti vopsi din nou culoarea ta naturala, sau alta culoare care crezi ca te va avantaja. Dar mai bine ai vedea cu iti sta cu blond pe o singura suvita si daca iti place il vopsesti pe tot. Succes!

| dreamnow a răspuns:

Da, incearca un sampon nuantator blond care tine o pana la prima spalare. Exista pana si la mega image laughing.

| Oleatovschii_Iulia_1997 a răspuns:

Buna, ai putea sa incerci sa il vopsesti blond.(adica cu vopsea, cum se face) sa vezi daca iti place sau nu si daca nu sa il vopsesti peste citeva zile in alta culoare. Mai problematicar fi cu culorile inchise ca scapi mai greu de ele... Nu neg ca se deterioreaza parul dar in cazul blondului chiar nu vad alta solutie pe citeva zile... Sper ca ti-am fost de ajutor))