| lia_1641 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc cu fuxina, insa nu stiu detaliile.De unde se cumpara? Cum se procedeaza? Stie cineva? Am vazut o culoare de rosu foarte frumoasa si am inteles ca s-a vopsit cu fuxina, dar in combinatie cu altceva.

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Iti voi da un sfat chiar daca nu l-ai cerut: fuxia la par este oribl, poate, poate niste suvite, tot parul deja iti piezde tot farmecul personal.

| question_3585 a răspuns:

Deci: se ia din farmacii, e intr-o ssticluta mica. poate niste suvite aplicate cu vata. Nu e o vopsea, e un pigment care se duce la cateva spalari. Daca vrei sa te faci pe tot parul poti amesteca cu putina apa intr-un lighean. Vezi ca se ia pe prosop, prinzatoare de parr, maini...nu e extraordinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o vopsea de par, este un pigment, se foloseste si in laboratoare, pentru par se foloseste in amestec cu albastru de metilen si violetul de gentiana, imi pare rau mai multe informatii n-am gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... fuxina iti distruge parul, cauta altceva(cel mai bun sfat).winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am facut cu violet de gentiana si nu am nimic. Aceasta fuxina se gaseste la farmacie si se procedeaza asa: pui pe o bucatica de vata putina fuxina si dai pe par, sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am facut cu fuxina si era culoarea roz, eu am gasit-o la farmacie si se da pe par, se usuca parul si atata... e foarte faina.