| agent006 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc, e vreo problema dacă adaug 2-3 lingurițe de ulei de ricin sau măsline in compoziție?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu-i nici o problema, ba chiar ajuta ca vopseaua cu amoniac sa nu mai arda atat de mult parul.
Dupa omogenizarea ingredientelor, adauga intre 25-50 ml ulei de masline ori de nuca de cocos, au un efect garantat de a ingriji parul.

Daca folosesti vopseaua fara amoniac, adica cea naturala, hena, la fel, poti pune 2-3 linguri de ulei de care doresti tu, exlus cel de floarea soarelui, un galbenus de ou sau lapte si parul tau arata minunat, stralucitor.
Am mai avut cateva tentative de a ma vopsi cu vopseaua cu amoniac, dar de vreo 1 an si ceva numai pe hena merg. Te poti vopsi de cate ori vrei, nu are vreo interdictie precum una cu amoniac.

1 răspuns:
| Rx5hnS a răspuns:

Nu se va prinde vopseaua bine in par. Si eu am incercat si mi-au iesit radacinile portocalii.