| Maria1927 a întrebat:

As vrea sa slabesc, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Anablondyi a răspuns:

Pai ai nevoie de putina ambitie. Nu multa. Inaintea fiecarei mese, bei o cana de ceai sau de lapte, ca sa iti scada pofta de mancarehappy. Mai faci si putin sport in casa pentru ca este necesar...de exemplu faci 20 de sarituri departand picioarele si apoi inca 20 cu picioarele alaturate.chestii simple pentru ca din cate inteleg esti incepatoare:d si iti mai dau un sfat, uita-te la bodyrock tv,este pe net doar si foarte motivant pentru cei care vor sa faca sport!happy bafta! Si sa nu mananci mult si mai ales exclus dulciuri sucuri si chestii fast food sau de la brutarie...le inlocuiesti cu orez cu lapte de exemplu care e dulce,sau clatite, sau ceva facut in casahappy si incearca in timpul saptamana sa nu papi dulciuri decat fructe, iar in weekend sa iti mai permiti un dulce.hee hee bafta!:*

3 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, nu e bine sa mananci fructe seara deoarece au multe vitamine, si daca le mananci, dupa te culci. Si de ce sa incarci masina daca nu o folosesti?
Este cel mai bine sa iti faci mancaruri la gratartongueeste, carne, piept de pui.
Trebuie sa faci in fiecare zi sport, cel putin 30 de minute.
Nu trebuie sa mananci dupa ora 17, maxim 17:30.
Daca vrei sa slabesti, nu trebuie sa te abtii de la paine si alte chestii.Poti manca de toate, numai ca toate cu limita.
Si daca vrei sa slabesti si nu mananci deloc (cum fac vedetele), nu este bine, deoarece iti poti strica organismul.
Sper ca ti-am fost de folos.
Bafta!:*

| raduconstantin11 a răspuns:

Poti vedea aici http://deslabit.cabanova.com/slabeste.html

Sunt foarte bune, sper sa te ajute

| Aby_abby_1994 a răspuns:

Incearca sa te abtii d la paine...grasimi si toate celelalte calorii.laughingdaca faci asa o luna slabeste maxim 5 kg funda?