| Rose_7509 a întrebat:

As vrea sa stiu ce culoare sa-mi iau rochia pentru banchet.Mentionez ca am ochii verzi par saten Culoarea pielii creol deschis Multumesc

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| AdeeLinee a răspuns:

Buna.Eu am avut rochia neagra, vroiam alba dar nu am gasit ceea ce imi placea.Deci culorile acestea nu "mor" niciodata.
In cazul tau ar merge perfect,o rochie de culoare:
-turcoaz;
-roz;
-mov;
-albastru(albastrul marii,deci cel deschis cu reflexe);
-gri.
Deci conteaza si culoarea rochiei,dar cel mai multa importanta trebuie sa o acorzi asortarii:pantofilor(sunt potrivite niste platforme,botine decupate,balerini finuti,sandale cu multe cureluse,etc), posetelor(daca porti sau ai nevoie de asa ceva, este potrivita una plic).
P.S:Nu uita de accesorii.Intotdeauna atrag atentia si aduc un plus de frumusete.Mie una imi plac accesoriile masine,dar tu te poti orienta spre ceva delicat,depinde si de stil. Oricum,acestea nu trebuie sa lipseasca!
Si cu putin machiaj(sa nu fie prea strident, ca o sa arate urat) si o coafura potrivita, vei arata superb:*
Bafta! Sper ca te-am ajutat>big grin

| Flory04 a răspuns:

Buna, ti-ar sta bine cu verde aprins, iti scoate si mai bine ochii in evidenta. sau chiar rosu.

| AdeeLinee a răspuns:

Masive* pardonhappy

| tapuf a răspuns:

Arunca o privire pe blogul meu, poate te inspira ceva http://tapuf.flu.ro

| SensInvers a răspuns:

Orice, fara negru sau rosu ca vor avea toate.