| RebelleGirl97 a întrebat:

As vrea si eu metode cum sa scap de punctele negre am incercat cu tratamente cu malai etc... o gramada si nu ies revin la loc plz help meeee promit fundita happy mersi! si cum sa scap de cearcane am auzit cateva metode dar vr sa aud si sfaturile voastre tongue

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Buna.

Gomajul este cea mai buna solutie (microdermabraziunea). Cu cat gomajul este mai profund, cu atat imperfectiunile dispar mai repede.

Cauta la farmacie o crema de gomaj profund. Gomajul se face de 2-3 ori pe saptamana. Primele dati, in jur de 5 minute. Cu timpul, maresti durata pana la 8 minute (maxim).

Citeste aici mai multe :
http://sanatate.acasa.ro/......i-818.html
http://www.feminis.ro/......tionar-220

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Incedearca un tratament la cosmeticiana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ai face punctele negre revin după un timp. Folosește un gel exfoliat pentru puncte negre mereu. Iti recomand gama Clean&Clear(gel, tonic, crema) pentru puncte negre.
Bafta

Răspuns utilizator avertizat