| xFakeSmilex a întrebat:

Ati incercat noul Nivea BB Cream 5 in1 (cel in doar 2 nuante)? Daca da, ce parere aveti? Acopera cosurile si roseata?

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

BB cream nu acoperă coşurile. Doar uniformizează. Nici măcar punctele negre nu le acoperă. Dai banii degeaba pe ea dacă ai un ten acneic.
Recomand fdt Dior Forever sau Giordani Gold.

| qtheodora a răspuns:

Mătușa mea îl are și nu e prea mulțumită de el. cel mai bun BB Cream este cel de la L'oreal sau Maybelline. Succes!

| KiSsRoSsE a răspuns:

In general bb cream-urile care se gasesc in Romania nu acopera cosurile si roseata doar uniformizeaza nuanta tenului.Mai ales ca este de la Nivea deci nu prea are cum sa dea rezultate prea bune. big grin

| daniellle a răspuns:

Am folosit eu BB Cream şi nu am fost deloc mulţumită. Mi se părea că nu acoperă mai deloc, sincer.
În prezent folosesc Affinitone de la Maybelline şi sunt foarte mulţumită, îl recomand! big grin