| anonim_4396 a întrebat:

Aveti acasa costum popular? cat a costat si cand il purtati?

3 răspunsuri:
| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Da, am eu. Dar, al meu e facut de strabunica, si il port cand am faza judeteana si faza natioanala la mestesuguri artistice traditionale, unde e obligatoriu sa porti costum popular.

| ta5232545 a răspuns:

Eu am costume populare facute de bunica mea si de mama ei, dar la frumusetea lor, ar costa ceva. cineva important a vrut sa le vand pentru ale duce la muze. le port la concursurile de muzica populare si inainte le purtam la serbari. apropo, de ce ai intrebat?

| zambetcald a răspuns (pentru ta5232545):

As vrea sa cumpar unul!