| anonim_4396 a întrebat:

Aveti costum popular (fetele) si daca da, cat v-a costat?

5 răspunsuri:
| NikolPitikot a răspuns:

Am dar mie mi l-a facut stra bunica mea

| qLoveSmileღ a răspuns:

Nu m-as imbraca NICIODATA cu asa ceva. straight face

| MissDi a răspuns:

Si-a luat o prietena si a dat pana in 20lei.A dat 17, 5lei

| Bitzy a răspuns:

Scuze,îl am „moștenire"... dar costă în jur de 50 de lei deoarece nu se mai fac în cantități mari.

| Mangustă a răspuns:

Am mai multe de pe la bunica si costume mai impopotonate cu care a fost strabunica la nunta. Daca vrei sa-ti cumperi unul original o sa te coste ceva pentru ca au devenit foarte scumpe. A vrut mama sa-si ia din Maramures o fusta populara facuta in casa si ii cerea cam 200lei si nu era cine stie ce. Dar cred ca gasesti costume si mai ieftine mai ales o ie pentru ca pe vremea de vara se mai poarta chesti asemanatoare.