| Anca a întrebat:

Aveti tatuaje? V-ati face? Ce mai e la moda, ce ar fi frumos la o fata ca tatuaj?
Nu ma pot hotara nici cum si nu vreau sa fac ceva doar pentru ca-i la moda.ci in acelasi timp sa ma si reprezinte.
M-am hotarat sa-mi fac 2... micute. Unu pe un deget, altul pe clavicula.

Nu vreau colorat! As prefera ceva inscriptie, ceva scris : araba, ebraica etc.

Nu-mi plac dragoni, zane, iepurasi playboy, serpi, inimioare etc.

Vreau ceva mai special.
Ce sa-mi fac?!
Tocmai de aia sunt atata in dubii pentru ca vreau sa ma reprezinte si sa nu regret niciodata ca le-am facut.

Pe degetul mijlociu as vrea ceva scris ...In alta limba. dar nu stiu ce...
Iar pe clavicula, as vrea un simbol ceva in genul celor chinezesti. dar nu cred ca vreau chinezesc.

Pls ajutati-ma. Aratati-mi modele... orice. spuneti-mi ce aveti voi, daca aveti.
Am cautat prin tot googleºul si nu stiu ce sa-mi fac...

9 răspunsuri:
| SEAL a răspuns:

Daca o sa imi fac as alege mai multe sa imi umplu tot spatele si mainile http://lebronjamesinformation.com/images/kingjames.jpg doar astea imi plac

| Crs a răspuns:

M-ar placea foarte mult sa am tatuaje si imi voi face unul cat de curand posibil. eu as vrea ceva mai special. nici eu nu stiu ce mi-as face. uite cateva care imi fac extrem de mult :
http://poponthepop.com/wp-content/uploads/2008/02/rihanna-tatt.jpg
http://2.bp.blogspot.com/......tattoo.jpg
http://worldentertainment.files.wordpress.com/......tattoo.jpg
http://flisted.files.wordpress.com/......ttoo-2.jpg
http://www.pollsb.com/photos/o/108082-note.jpg
rihanna are niste tatuaje superbe :x
http://www.vedeta.ro/......iller.jpg"
nu ti-as recomanda sa iti fac un tatuaj cu litere chinezesti sau "only god can judge me", "my mom is my angel" astea le au o gramada de oameni. si se plictisesc repede de tatuaj//daca iti faci ceva in alta limba. e posibil sa se si greseasca la scriere.;)

| Anca explică:

Si mie imi plac f mult tatuajele rihannei.
Dupa ala al ei love, vreau sa-mi fac si eu tot acolo, dar sa scrie altceva.
Si vreau sa-l fac primul, sa imi dau seama daca is ok cu un tatuaj p mine. Urmatorul e pe clavicula, acolo unde ea are un tatuaj in care scrie : Niciodata o greseala, intotdeauna o lectie.nu stiu exact in ce limba e scris.pare ebraica.araba nu stiu ...Si am inteles ca i s-a gresit o litera.

Eu as vrea sa scriu ceva in araba pe deget. dar un cuvant scurt asa...nu stiu exact ce... dar ador limba araba.de aceea vreau.

Iar pe clavicula nu ma pot hotara.
Ce sa-mi scriu pe deget? big grin

| Bacemi a răspuns:

A fost o vreme cand imi doream un tatuaj. Consider ca e in regula sa iti faci un tatuaj daca asta vrei tu. Eu daca as face un tatuaj mi-as face doar o data cu iubita intr-o situatie speciala pentru a ne demonstra fiecare iubirea sincera fata de celalalt. Dar mi se pare de prost gust sa te umpli de tatuaje din cap pana in picioare. Un tatuaj isi pierde din semnificatie cand e alaturat altor 5-10-20-100.

| Anca explică:

Da si eu zic la fel.
Deja un corp excesiv de tatuat, e teribilism.
Eu vreau unu pentru mine, care atunci cand il vad sa-mi dea curaj si forta. Nu stiu cum sa explic happy
Vreau sa am o inscriptie, mesaj pentru mine. Nu pentru altii, nici pentru ca-i la moda.

Voua va plac fetele cu tatuaj sau cum le considerati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As dori sa-mi fac ceva in araba sau ebraica... un citat ceva despre tatal meu, care a murit in 2000!

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Ca si tatuaj mie imi plac inscriptiile sau scrisul cat mai stiliza, si imi plac fluturi si florile. Si eu vreau un tatuaj numai ca momentan mai am olek de crescut, dar totusi eu i-am desenat unui prieten un tatuaj si am mers cu el la un gentru si i lo facut. Asa ca poti si u daca ai atlent sa desenezi ceva care sa te reprezinte si sa ti-l tatuesi, eu asa o s fachappy

| XxXxloveyouXxXx a răspuns:

Eu am un tatuaj cu un omulet si scrie langa el i miss you e destul de micut

| Catalin_Tseppy_1990 a răspuns:

Noi n-avem de unde sa stim ce te reprezinta pe tine. Daca nu stii ce sa iti faci, nu-ti fa. Nu-ti fa inca. Atunci cand o sa stii exact ceea ce vrei, si esti sigura, fa-l.