| xArianna a întrebat:

AVON Calming effects almond sau cream? Care dintre cele doua nuante este mai deschisa? Eu una tind sa cred ca cel cream este mai inchis dar in catalog, almond arata un pic mai inchis nu stiu de ce mi se pare. Si mi-e sa nu imi iau almond cu gandul ca e mai deschis un pic si de fapt sa fie si mai inchis. Le-a incercat cineva pe amandoua? Tenul meu nu e nici deschis tare dar nu e nici inchis. Nude este prea deschis pentru mine deci raman intre almond si cream si nu stiu ce sa iau.
Ceva idei?big grin

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si ivory e prea inchis, are niste nuante urate de portocaliu.Mai bine iti iei a doua nuanta(nu mai stiu cum se numeste), cred ca e perfect pentru tenul tau.

| thewomaninwhite a răspuns:

Cream ca oricum atunci cand il intinzi nu mai are aceeasi nuanta

| girl00 a răspuns:

Mie sincer nu-mi plac produsele de la avon(ma refer la fond de ten) imi apar cosuri dupa..eu zic sa-ti iei de la Maybelline New York (Affinitone) este foarte bun si tine mult si pe fata si costa in jur de 30 de lei depinde de zona..se gaseste in farmaciibatting eyelashes acum tu alegi ^-^

| xArianna explică:

Cat de mare e diferenta dintre cele doua nuante?