| JuicyCouture a întrebat:

Avon sau Orifflame?:-p

Răspuns Câştigător
| Ionutzsa a răspuns:

Buna, eu sunt reprezentanta la amandoua happy
Produsele de la Oriflame sunt mai de calitate, zic eu, dar si mai scumpe.
Produsele de la avon sunt ceva mai ieftine si destul de ok la raportul pret-calitate.
Eu iti recomand pentru produse de machiaj (rimel, ruj, luciu, fard, etc) avon`ul happy din simplu motiv ca`i mai ieftin, produsele sunt chiar bune si nu vad de ce sa le iei la pret mult mai mare de la oriflame.
In schimb pentru parfumuri, perle de bronzat, bijuterii, genti (in special) iti recomand Oriflame`ul pentru ca sunt mai de calitate si tin si mai mult timp, o spun din propria experientahappy.

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sunt clientă fidelă AVON.
Calitatea produselor de la Oriflame este discutabilă, iar în privința parfumurilor de la ambele firme prefer să nu comentez. Singurul parfum de la AVON care persistă și îmi place cum miroase este „Today" din gama „Today, Tomorrow, Always", iar de la Oriflame „Amber Elixir".
Baftă!

| KellyGreen a răspuns:

Avon deoarece au o gama mai variata de produse, poti sa testezi mirosul parfumelor, si preturile sunt mai bune dar mai comand din cand in cand si de la orifflame.

| Asdffd a răspuns:

Avon.Pentru ca la Orifflame sunt mai scumpe si mie imi place sa le testez, cum este la Avon.La Orifflame imi place ca au magazine

| Ramina a răspuns:

Eu folosesc mai mult de la Orifflame dar si de la Avon gasesc in fiecare luna cate ceva care imi placehee hee, totusi eu zic ca sunt mai bune cele de la Orifflame chiar daca sunt putin mai scumpe.batting eyelashes

| Bianca_6401 a răspuns:

Avon

| BlondiNNNa a răspuns:

Avonhee hee

| gianyg a răspuns:

Accepta provocarea! Fa-ti programul asa cum iti doresti! Lucreaza pe cont propriu! Cum? Devenind reprezentant Avon, totul este foarte simplu. In aceasta perioada brosura Avon este plina de oferte pentru tine si prietenele tale. Este momentul potrivit sa primesti multe cadouri devenind acum colega noastra. Strange o comanda de minim 130 ron si trimite un sms la 0747666026 sau mail la surse_gia@yahoo.com cu numele, varsta, nr telefon si textul "Am comanda avon" si vei fi contactata imediat. NU UITA! Cei care au ales AVON:  primesc cadouri;  au termen de plata flexibil la achitarea facturilor de pana la 12 zile;  primesc noua brosura;  au reducere intre 15%-40% pentru produsele comandate;  au competitii in fiecare campanie;  au propria afacere.

| aanonim14 a răspuns:

Avon.Folosesc de 4 ani produse de la aceasta companie si sunt foarte multumita de ele.