| KiddoBa a întrebat:

AVON sau ORIFLAME?
Eu sunt reprezentanta la Avon de 1 an, si sunt foarte multumita de tot : de produse, de discount. insa aud si lume care zice ca la Oriflame e mult mai avantajos deoarece ai discount mai mare.
Mie una nu imi plac produsele de la Oriflame. si sunt de parere ca e ok sa te faci reprezentata la firma la care iti plac produsele nu sa alegi firma numai pentru discount-uri.
Voi ce alegeti? Si de ce?

9 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Eu in general evit firmele de genul pentru ca, avand probleme cu tenul, am grija ce pun pe el si nu consider ca Avon si Oriflame pot avea grija de un ten cu probleme. Dar cand imi mai comand cate ceva machiaj, o fac de la Avon (nu fond de ten!). Au mai multe produse din care sa alegi. De calitate nu stiu ce sa spun. Nu am folosit indeajuns de multe produse.

| raluk27 a răspuns:

Nu imi place niciuna. Am incercat produsele de la ambele si nu mi se par de calitate. Nici Avon, nici Oriflame. Si mai astept si nu stiu cate zile sa iti vina comanda.Parerea mea.

| NoSmile a răspuns:

Buna.
Da,discountul e mult mai mare la oriflame.
Daca plasezi comanda de 100 de ron, iti raman si tie 30.
Iar la avon nici nu poti plasa comanda se 100 de ron, minim 120.
Insa, produsele avon mi se par mai bune!

| prizeFTW a răspuns:

Avonwinking

| Deliα a răspuns:

Avon imi place mai mult deoarece sunt produse foarte bune.

| Krosa a răspuns:

Depinde Avon e mai tare parfumurile sunt divine make-up si toate produsele sunt super folositoare iar Oriflame parfumurile sunt la fel si make-up copiaza de la alte firme

| Peachy a răspuns:

Eu am auzit ca cele de la oriflame (suedeze) sunt mult mai calitative, insa eu prefer Avon pentru ca au o gama mult mai variata de make-up ( si pentru adolescente si pentru femei mature), au multe game, nuante pe cand oriflame mi se pare ca au putine produse de make-up si nu prea au oferte.

| Anonim5566 a răspuns:

Depinde de gusturile fiecaruia:la Avon au produse mai bune, la Oriflame discount-ul mai mare, deci fiecare la firma care ii place mai mult, asa cum ai spus si tu.

| Yashmine a răspuns:

Mie de la AVON si ORIFLAME imi plac doar parfumurile.