| ionicuta a întrebat:

Balantele se impaca bine cu pestii?

Răspuns Câştigător
| Elimalicri a răspuns:

Balanta si Pesti, Aer si Apa? Frumos, fascinant, nemaiauzit... dar adesea nu prea tine.

Daca ai apucat sa te-ndragostesti de un Peste, probabil ca te-a fermecat cine stie ce chestie misterioasa, fascinanta, pe care cam toti nativii zodiei par a o ascunde. Numai ca, sa nu spui ca nu te-am avertizat : de fapt, acolo, în adâncurile apelor unde traiesc Pestii, nu prea se ascunde nimic în afara de zapaceala, sentimente contradictorii si nesiguranta.

Cu unii nativi merge, cu altii nu. Depinde foarte mult de celelalte planete pe care le aveti (mai ales Pestele) prin zodiac. Unghiul dintre voi, pe cercul zodiacului, este de 150 de grade. Chiar si fara o denumire astrologica, tot pare un unghi ciudat. Si chiar asa si este. Partea cea mai grea în aceasta relatie este echilibrul. Pe termen lung. Sau mai bine zis, echilibrarea unui Peste, ajungerea în acel punct de stabilitate si armonie. De fapt, daca gasesti o solutie, e chiar mai bine : o patentam, o ambalam si ne îmbogatim rapid. Asta pentru ca e adesea imposibil.

Nu ca Pestii n-ar fi nativi fascinanti. Sunt. Visatori si altruisti. Asta înseamna ca ai ce discuta cu Pestii. Curiosi. Asta înseamna ca nu te plictisesti alaturi de ei. Plini de idei fanteziste. Si nici nu le place sa domine sau sa tina frâiele într-o relatie, asa ca spiritul tau de conducator se poate desfasura în voie.

7 răspunsuri:
| radustefan98 a răspuns:

Salut, parerea mea este ca nu conteaza asa de mult zodia pe care o ai ci mai mult cum gandeste cealalta persoana si cum te impaci cu ea sau el...deci poti sa te impaci bine cu oricine si orice zodie... sper ca am
ajutat.

| stresat a răspuns:

Nu conteaza zodiile asa de mult precum crezi. Tu trebuie sa vezi daca te impaci cu o anumita persoana, nu sa consideri ca te impaci sau nu cu o anumita persoana doar pentru ca e intr-o zodie.

| Remus13 a răspuns:

Astea sunt supersitii. Te poti impaca bine cu orice zodie doar daca tu vrei!

| alexandra2859 a răspuns:

Zodile sunt niste prostii!

| blueheart a răspuns:

Eu sunt in zodia pesti si ma impac foarte bine cu toata lumea :). Nu conteaza in ce zodie esti ci felul tau de a fi si a persoanelor cu care vii in contact
Daca vrei sa citesti mai mult iti trimit http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/balanta/pesti1.php

| Șâret a răspuns:

Nu știu ce să spun, s-ar împăca bine, cred, numai că peștii trăiesc în apă, iar balanțele sunt folosite pentru a se măsura diferite cantități...Dar dacă vrei să cântărești niște pești...eu zic, cel mai bine, să pui bolul cu peștele direct pe balanță ca să nu-ți moară peștele când îl pui direct pe balanță și nu mai poate să respire.