| adrryana a întrebat:

Baza de machiaj stopeaza cat de cat lucirea fetei? Pentru ca asa am auzit. Ofer funda!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o legatura baza de machiaj cu lucirea fetei. Conteaza foarte mult fondul de ten pe care il folosesti apoi. Daca nu iti cureti fata cum trebuie inainte sa aplici Baza de machiaj, si daca fondul de ten este mai gras, atunci normal ca fata poate luci chiar destul de mult.

In schimb daca esti atenta, sigur nu vei avea probleme.

Sper ca te-am putut ajuta!

| Veromi321 a răspuns:

Nu e adevarat. Tu ai fata oarecum predispusa la exces de sebum si de aceea iti luceste atat de tare. Indicat ar fi sa folosesti niste produse de curatare a fetei si reducerea excesului de sebum. Apoi sa folosesti un gel ori o crema inainte de utilizarea fondului de ten pentru atenuarea luciului fetei.

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Nu prea. Baza de machiaj se aplica inainte de fondul de ten. Deci mult mai important e ca fondul de ten sa nu fie gras, pentru ca fata sa nu luceasca.

| alexpusok a răspuns:

Glumesti? Baza de machiaj nu stopeaza lucirea fetelor. Funda?