| adrryana a întrebat:

Baza de machiaj stopeaza lucirea fetei? adica daca de dai cu baza de machiaj inainte nu iti mai luceste fata asa de tare? Asa am auzit. Este adevarat? merita sa cumpar o baza de machiaj?

Ofer funda!
baza de machiaj de la oriflame e buna?

3 răspunsuri:
| Veromi321 a răspuns:

Nu este adevarat. Baza de machiaj nu ajuta la asa ceva. Deci nu se merita sa o cumperi.

| Laura927 a răspuns:

Baza de make-up,are o denumire care provine de la ceva nu?
Baza de make-up te ajuta la susținerea machiajului pentru o perioada mai lunga de timp,nu mai luceste fata exagerat, nu îți încarcă tenul, estompează porii deschisi, plus ca hidrateza tenul înaintea factorilor nocivi.
Dacă vrei sa nu îți luceasca tenul îți sugerez sa schimbi fondul de ten si sa folosești pudra.
Încearcă un fond de ten matifiant.
A si cumpara produse de calitate, nu Oriflame sau Avon!

| Camelisa a răspuns:

Baza de machiaj se foloseste pentru a "pastra" machiajul pentru o perioada mai lunga (poate cateva ore in plus)
Este la fel ca si baza pentru ochii.