| WoNdErFuL99 a întrebat:

Buma TPU! As vrea sa-mi fac si eu suvite si nu stiu cum nu vreau cine stie ce vopsele de par si alte porcarii...as vrea sa pot face vopseaua in casa si sa nu imi trebuiasca prea multe chestii.
P.S.: Am parul saten.

4 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Cumperi decolorant, aplici pe suvite si lasi 40 min. Daca nu iti ies din prima, dar dai o data. Vor iesi blonde. Eu sunt bruneta si mi-am facut un fel de maro varfurile big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi poţi cumpăra decolorant, va ieşi superb.
Te pup!

| AikkoxD a răspuns:

Depinde ce culoare vrei să-ţi faci.
Dacă vrei blond - îţi poţi decolora câteva şuviţe, iar dacă iese prea deschis, le vopseşti în nuanţa aleasă. Dar e cam complicat + că arde părul.

Dacă vrei albastru/violet/roşu - mergi la farmacie şi iei albastru de metil/violet de genţiană/roşu castelani - găseşti prin răspunsurile mele (câştigătoare) cum şi ce trebuie să faci pentru aplicare, cât durează etc.

Sau ai putea încerca nuanţator. Nu te face permanent, o să te plictiseşti de culoare.

| τττ a răspuns:

Bumă?
Mă rog... încearcă cu decolorant.