| AlexandraM888 a întrebat:

a mai incercat cineva bicarbonatul de AMONIU si nu de sodiu...(am mai pus intrebarea asta si lumea confunda unul cu celalalt) ca exfoliant pentru corp, daca da cum vi s-a parut?

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Consumul de bicarbonat de amoniu poate cauza:
reactii alergice
iritatii la nivelul pielii, ochilor, nasului, gatului si plamanilor ( sursa: Google).
Deci eu zic sa nu il folosesti ca si exfoliant, mai bine iti cumperi un produs special pentu exfolierea corpului.

| kinezul007 a răspuns (pentru KellyGreen):

Google*

| AlexandraM888 explică (pentru KellyGreen):

Una este consumul si alta este spalatul, oricum am gasit raspunsul toate produsele de corp contin ammonia-bicarbonat de amoniu deci este excelent pentru piele!