| Deniii6 a întrebat:

Aș vrea să-mi fac niște șuvițe *prima oară*, dar nu vreau permanente ^.^ Am auzit de ceva nuanțator de la farmacie. Eu am părul șaten deschis și aș vrea ceva blond. Cum se numește? Cum să cer? Mulțumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Nuantator blond gasesesti in or5ice super-market, dar tie nu iti vor folosi la nimic.Nuantatorul nu are putere de deschidere, nici macar un ton.Cu nuantator poti sa il inchizi pana la negru,sau sa ii dai reflexii(ciocolatii,roscate),dar pe par saten nu vei obtine o culoare intensa(de exemplu rosu aprins,verde, roz, etc), decat daca te vei decolora, iar de blond nici nu mai incape vorba sa spun ca nu vei reusi sa iti faci suvite decat cu o vopsea permanenta(pentru ca ai nevoie de un oxidant de 9% cel putin la aceasta culoare).iar cxuloarea, spre deosebire de altele, nu va disparea in timp la spalat.Blondul ramane blond,in cel mai rau caz,capata tente galben-pui sau portocalii,nu se vor face la loc satene,decat cu vopsea. Daca parul este saten deschis natural, vei obtine suvitele fara probleme din vopsea blond deschis, dar daca este vopsit, vei avea nevoie de o decoloratie. Vopsea peste vopsea inchide, nu deschide. Sper ca te-am ajutat:*

5 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Eu stiu de albastru de metil ca se gaseste la farmacie. Daca vrei sa-ti deschizi culoarea parului, apa oxigenta e destul de eficienta.

| Anna121 a răspuns:

Nu gasesti la farmacie nuantator ci in supermarket. Daca vrei blond, incearca gama Trendy Colors.

| bibi518 a răspuns:

Daca nu vrei permanente, incearca cu creta pentru suvite sau cu hartie creponata sau cu spray happy

| Ciuculescu_Alexandra_1999 a răspuns:

Gasesti nuantator si la saloane, dar nu sunt bune de nimic, se ia dupa cateva spalari, o prietena de a mea asa a facut, dar acum depinde ds unde cumperi

| Ciuculescu_Alexandra_1999 a răspuns:

Si eu am aceeasi culoare la par, dar eu m-am decolorat cu decobes :*