| lovenudecolours a întrebat:

Acum doua luni m-am tuns scurt si femeia care m-a tuns m-a filat ingrozitor. Reusisem sa il mai potolesc cu Gliss ultimate repair, dar au inceput sa mi se despice si sa se ridice varfurile in exterior. Nu mai pot sa ma tund, si asa nu a crescut mult, ba chiar deloc. Ce as putea sa fac ca sa arate mai bine? Tin sa mentionez ca am parul mai ondulat, deci nu ma pieptan niciodata dupa ce ma spal pe cap, pentru ca in partea de sus o sa fie lins, iar jos sa fie ondulat. Si e cam scurt. Puteti sa ma ajutati, va rog mult?

Răspuns Câştigător
| DianaMonica08 a răspuns:

Pentru varfurile despicate poti folosii serul pentru varfuri despicate de la kallos (dry ends serum) il gasesti si pe net si la kaufland, e 10 lei si e foarte bun, iar tot asa pentru ingrijire poti sa incerci o masca tot de la kallos (5 lei o cutie mica daca vrei sa incerci, tot la kaufland gasesti sau comanzi de pe net) sau un balsam fara clatire, eu recomand cele de la kallos pentru ca sunt cele mai bune si nu sunt scumpe, iar ca sa ti protejezi parul eu folosesc spray pentru protectie termica kallos care e 8 lei, toate le am gasit la kaufland, si cu un piaptan si iti aranjezi parul cum doresti happy sper ca te am ajutat

5 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Ia-ti o placa si indreapta-l. Bine, asta nu este o solutie permanenta, ci pana iti mai creste incat sa nu iti mai stea urat. Pe langa asta spala-te si cu balsam in caz ca nu o faci, iar daca pana la urma te hotarasti sa iti iei placa sa folosesti NEAPARAT balsam si spray de protectie. Sper ca te-am ajutat

| lovenudecolours explică (pentru devilshelp):

Daca stam sa ne gandim, placa ar fi cea mai proasta "solutie". Daca acum varfurile par arse si stau in exterior, gandeste te putin, daca il fac cu placa se va arde pe toata lungimea. Deci il stric pe tot. Indiferent de ce produse folosesc (spray de protectie sau mai stiu eu ce)

| devilshelp a răspuns (pentru lovenudecolours):

Doar am incercat sa te ajut. Nu trebuie sa sari pe mine.

| ann19 a răspuns:

Nu, fara placa! Incearca diferite metode de a-l aranja, cauta pe Youtube sunt o groaza de chestii super.Iar ca sa iti creasca foloseste ori ulei de ricin de doua ori pe saptamana ori gaz.Chiar creste parul

| RaduCadar a răspuns:

Foloseste niste Gel de par, este foarte bun, sau Spuma de par.