| ch0c0latemix a întrebat:

acum trec in clasa a 9 a si nu stiu cu ce sa ma imbrac in prima zi de scoala... ceva propuneri? pls!

mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| LittleandLiars a răspuns:

@B E L L A este usor sa copii dar sa fii creativ deloc?

Ceea ce ai pus tu a pus si @unknown in fine...

Trebuie sa iti raspund tie la intrebare draga laurittta. acum ai putea sa te imbraci cu ceva mai elegant...cum ar fi o preche de blugi, o bluza, camasa cu o vesta de blugi, o pereche de balerini.Sau ceva mai sport cum ar fi o pereche de blugi, un tricou, bluza daca este mai firg, un hanorac, o pereche de adidasi sau tenisi.

Succes la scoala si rezultate cat mai bune:X >big grin

19 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

In locul tau, as opta pentru ceva cat mai comod posibil, astfel incat sa nu te simti stanjenita sau sa faci o impresie proasta in fata noilor colegi!;))
Eu ma gandeam la ceva de genul pentru propunere, sper sa iti placa :
http://i214.photobucket.com/......school.jpg
E dragut si se poarta, poti opta si pentru o pereche de colanti in caz ca este racoare, mult succes si un an nou scolar cat mai frumos, pa-pa!

| Denisa a răspuns:

Te poti imbraca cu o pereche de blugi, o camasa sau o bluza (pentru tricou sau maiou o sa fie prea rece), o geaca de piele si o pereche de addidasi/conversi/botine.

| Skylerx a răspuns:

Pai ai putea sa te imbraci cu niste blugi cu o bluza alba (fara pantofi cu toc) adidasi albi daca se poate si o caciula ( haina groasa peste). Cuplacere kiss

| miauu a răspuns:

Eu in prima zi
am fost in tenisi
blugi si un hanorac
si parul desprins

| love44katyp a răspuns:

Incearca, dupa vreme:
daca este cald - blugi lungi albastrii [ inchisi sau deschisi, dupa preferinte]
- o camasa, in carouri sau alba [ daca este alba ai grija sa adaugi niste accesorii ]
- tenesi

daca este frig - un tricou si un hanorac fara fermoar [ asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres 500&itbs=1&iact=hc&vpx=149&vpy=172&dur=30&hovh=240&hovw=210&tx=142&ty=120&ei=xJh-TN34PIGRjAey-MzwCg&oei=vJh-TMmzIY6UjAfCqujSDg&esq=2&page=2&ndsp=14&ved=1t:429, r:0, s:24&biw=1049&bih=683]

| paulaelena a răspuns:

Buna :d eu zic sa iti iei o camasa peste o vestutza scurta de blugi niste blugi asortati cu vesta si niste tocuri sau tenisi ceva si o gentutza :d

| BabalGam a răspuns:

Doamne... cele mai stupide intrebari.(cu ce sa ma imbrac ) doamne de parca n-or fi aratea magazine in Romania. acum na ca si raspuns iti zic cu ce ai in garderoba

| by3nkwtssa a răspuns:

O sa-ti dau eu o idee sper sa te incante skumpa mea:X
-blugi de culoare putin inchisa cu adidasi albastrii finuti:Xsi o bluzica tip camasuta.(ca uniformabig grin)
-fusta cu volanase(sa fie scurta)cu un tricou cu bretele mai aparte spre exemplu sa aiba 6 bretele. te gandesti uhwinkingsi niste cizmulite usoarebig grinsi o palarie la modawinking
sper sa-ti placa ideile mele:Xte rog da-mi mie funditacrying

| aleeQQ a răspuns:

Ceva draguț putin elegant, asa de scoala; o fusta cu camasa, ma rog, daca nu ceva simplu:blugi si un tricou alb, ma rog imbracate cum vrei, oricum asa o sa faci... mi-a facut placere sa ajut...

| LollipopWithHeroin a răspuns:

Pai, eu una ma imbrac in blugi gri deschis, niste sandale cu multe bretele, gen gladiator, o camasa in carouri cu alb gri si mov larguta si stransa cativa centimetri sub bust si poate o curea cu camasa aia. Poti sa iti pui niste cercei mai lungi, daca esti fana, si ai putea purta colanti cu o rochie sau cu o fusta si o camasa.Ai mai putea purta blugi negri, o camsa mai stramta si o vesta din aia care se inchide sub sani(te va avantaja daca esti mai bine dotata). Ai mai putea sa te imbraci ca si Kesha in videoclipul Tik Tok, cu un tricou cu model care sa cada de pe un umar pe care sa se vada o bretea neagra(de la sutien sau de la un maieu), doar ca in loc de pantaloni scurti niste blugi negri.Ai mai putea sa iti iei un tricou alb mulat simplu, niste blugi si o geaca de blugi pe care sa nu o inchizi. Sper ca ti-am fost de folos. P. S. Eu trec a cincea si ma imbrac mai nonconformist, nici tu nu trebuie sa arati ca scolarita autentica, dar incearca sa nu iti duci aranjatul dupa limitele bunului simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu o sa ma imbrac cu o fusta cu talie inalta, camasa, pantofi cu toc si un bolero

| oOo VeVeRiTzA oOo a răspuns:

Pai nu stiu... ce zici d ceva haine?

| Rux89_8434 a răspuns:

Ai putea sa-ti pui o pereche de blugi/pantaloni negri si o camasuta alba, sau chiar colorata, si cu niste balerini. Cred ca ar fi ok asa happy simplu dar si elegant
pupici

| Rux89_8434 a răspuns:

Buna. ai putea sa te imbraci cu o pereche de blugi/pantaloni negri si o camusata alba sau de o alta culoare. Cu niste balerini, cred ca ar fi ok, simpla dar oricum eleganta. pupici :*