| DiBianca a întrebat:

Buna all

In videoclipul de jos J. LO are o freza foarte misto, as vrea sa stiu daca stiti cu ce aparat i-a facut parul sau daca stiti vreun videoclip cu cineva care isi face freza ei.

http://www.tvmania.ro/......81440.html

Multumesc,funda

1 răspuns:
| Rockăr a răspuns:

A)ti-l pui pe moate,
il dai cu gel/fixativ si il tapezi

b)ilfaci cu ondulatorul, il dai cu gel/fixativ si il tapezi

tutoriale la asaa ceva gasesti pe youtube la:

a)IHeartMakeup92

Sau:
1. Coafuri 2011: Valuri sexy
Pentru a dobandi acest look foarte tineresc de fata care isi petrece tot timpul pe o plaja ai nevoie de un spray de texturat parul, de autobronant si de un uscator de par cu difuzor.
Umezeste-ti parul doarte bine si uniform cu un spray care ofera textura parului si apou usuca-l cu foenul cu difuzor.
Daca ai parul foarte drept, poti folosi cu succes un ondulator clasic.
Si daca nu ai la indemana un spray de texturare, poti folosi apa putin sarata – da, functioneaza.

sau:

3. Coafuri 2011: Coafuri in stil Pompadour
Nu toate coafurile in stil Pompadour sunt moderne, insa ce iti sugereaza eLady e foarte hot in 2011 daca ai parul ondulat natural si destul de lung.
Tot ce ai de facut este sa tapezi la radacina parul din crestet, dintre tample pentru a inalta coafura.
Prinde-l apoi la spate cu o clama simpla, domoleste-i varfurile din spate

si lasa restul sa cada in bucle naturale.

http://1.bp.blogspot.com/......reze+5.jpg

Http://www.youtube.com/watch?v=nWf6p49cwS4