| Theeeeeeo a întrebat:

Am 13 ani si 1.50 m, stiu ca sunt pitica, dar cum fac sa ma mai inalt? funda.

Răspuns Câştigător
| darkrider a răspuns:

Draga mea, la 13 ani, si eu eram foarte pitic, acum sunt destul de inalt.
Crede-ma, si tu mai ai pana te dezvolti complet. Eu zic sa ai rabdare, sa lasi natura sa isi urmeze cursul. Evident, poti face ceva sport, care e mereu bun pentru sanatate, dar chiar si fara, crede-ma ca daca esti sanatoasa, si duci o viata sanatoasa, vei creste.

6 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Am 15 ani si am tot 1, 50m. asa ca nu iti face probleme. daca vrei poti face baschet, inot. Unii au luat pastile pentru a se intalta, dar la varsta ta ai inaltimea potrivita. eu zic sa mai astepti cativa ani si daca ramai pitica atunci sa incepi sa faci ceva pentru a te inalta, nu acum.

| Amelia94 a răspuns:

Apuca-te de basket, sau handball si voley. Fa-ti un regim bogat in vitamine, lasa porcariile din comert, mananca multe fructe si legume, bea mult lapte, mananc lactate multe, practica unul din sporturile de mai sus, sau stai atarnata la bara de ex cea din fata blocului, stai 1 minut in fiecare zi, iar apoi progresiv stai mai mult, dar ai grija sa nu te dai brusc jos, ci cu grija, ca daca ti-ai dat drumu la maini si cazi asa in picioare nu ai facut nimic, te dai usor de tot, abia sa se simta ca atingi pamantu. Si nu ezita sa te intinzi cat mai mult. Bafta si sanatate.

| Mikyduts a răspuns:

Iti spun ca nu esti deloc "pitica" cum spui tu. Eu spre exemplu am 14 ani si cu 10 cm mai putin decat tine. Asta inseamna "pitica". Dat totusi, iti recomand sporturi precum baschetul, handbalul sau voleiul. Uita de greutati sau haltere care iti apasa corpul si nu ii da plusul de marire. De asemenea renunta la sala sau la sporturi care te suprasolicita ( daca faci ). Si nu iti face probleme. Ai destul timp sa cresti. :*

| BlackTiger a răspuns:

Pai nu ar trebui sa iti faci griji pentru inaltimea ta fiindca tu esti destul de inalte.Eu am 11 ani si am doar 1, 31.Sunt cea mai mica din clasa dar nu imi fac griji pentru ca ce-i mic ii frumos si esentele tari se tin in sticlute mici.Dar daca tu vrei sa te mai inalti ar trebui sa baschet.

| Sclipiciosu a răspuns:

Deci nu o lua personal dar esti fata sau baiat ca zici ca esti `pitica` si cum sa fii mai `inalt`.

| Theeeeeeo explică:

Am uitat un lucru, fac judo de performanta de 6 ani.