| etty a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa ma pensez pentru. ca am sprancene groase si ma deranjeaza, si as vrea parerea voastra, si sa stiu daca imi dauneaza corpului daca ma pensez, dau fundite pentru raspunsuri ajutatoare mie.

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu are ce să'ţi dăuneze. Odata şi odata oricum o să te pensezi. Aşa am făcut şi eu, am tot zis ca aştept până o să fiu mare şi la ce m'a ajutat că am aşteptat? ORicum nu e aşa de greu să te ocupi de sprâncene o dată pe săptămână. rogă pe cineva care ştie să penseze să te ajute şi gata

9 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Scumpa pensatul nu dauneaza nu e ceva grav e ceva normal pentru o fata/femeie.
Du-te la un salon :*

| ioanabanana a răspuns:

Poate sa dauneze daca te pensezi prost.stii ca uneori firele smulse nu mai cresc. mare grija la forma pe care o alegi, si asa cum au zis fetele du-te la cineva care stie.

| Ana a răspuns:

Nu are de ce sa-ti dauneze corpului, si daca iti doresti asa de mult sa te pensezi du-te prima oara la salon, o sa-ti fac sprancenele frumoase.

| hai_si_tu a răspuns:

Pai daca crezi este nevoie urgent, poti sa iei un pic din ele, dar nu foarte mult pentru ca asa cum spune "He eu" iti vor creste mult mai groase si vor arata mult mai aiurea.Deci mai putin ca'i mai dragut.hee hee

| alexutzu00791 a răspuns:

Credeam ca si tu esti cu make up-ul laughing

| Ems a răspuns:

Cunoasc persoane mai mici ca tine si care au inceput sa se penseze. Nu li s-a intamplat nimic. Oricum majoritatea fetelor la 13 ani sunt pensate.

| anku_4442 a răspuns:

Nu o sa iti dauneze cu absolut nimic. Pune o pers care sa stie sa te penseze si totul o sa fie ok. happy

| He yo! a răspuns:

Draga mea, eu am 12 ani si nu ma pensez de pe acum. O colega de-a mea s-a pensat si dupa, surpriza! Au crescut mult mai groase. Nu face aceasta prostie. Ai/avem timp mai incolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are cu ce sa îți dăuneze, poate doar sa îți schimbe aspectul un pic. Te sfătuiesc ca prima data când te pensezi sa te duci la un salon ceva ca sa îți dea o forma care sa te avantajeze, după poți sa te pensezi singurica acasă respectând forma aceea.

Bafta.