| perceive a întrebat:

am 13 ani si astazi, in timp ce cosmeticiana mi-a facut un tratament pentru cosuri, mi-a spus sa folosesc in fiecare zi demachiant, tonic si crema, dar mie mie foarte frica sa folosesc crema ( daca mi se fac riduri sau etc. mai incolo, adica nu sunt prea mica?)... am intrbato daca crema nu imi face rau si a spus ca nu, ca tenul meu trebuie hidratat si ingrijit corespunzator de acum inainte. voi ce parere aveti? sa folosesc? oricum, ce crema buna imi recomandati pentru tenul MIXT? mersi

4 răspunsuri:
| Carla_2571 a răspuns:

Eu as zice sa te duci la un medic sau la cosmeticiana si-ti va spune

| laura23 a răspuns:

Buna. Si eu am probleme cu cosurile din pacate. Cred ca are dreptate. Ar trebui sa folosesti si o crema. Eu ti-as recomanda una de la Avene ( nu Avon) este o crema hidratanta, dar care are efect si asupra cosurilor. Crema de la Avene se numeste Hydratance Optimale si pot sa zic ca este foarte buna, te scapa si de iritatiile de la vant sau de la frig, insa e un pic cam scumpa costa aproximativ 70 lei. In loc de demachiant iti recomand sa folosesti o apa termala, este foarte buna si curata tenul de recomandat tot de la Avene. Este foarte buna, am incercat-o si eu. Cu demachiantele poti avea probleme deoarece ele contin unele substante care ingrasa tenul si iti pot aparea mai multe cosuri. Sper ca te-am ajutat.
:*;*:*

| Lala20 a răspuns:

Si eu am problema cu cosurile. Folosesc gelul de curatare 3in1 de la Garnier Pure in fiecare seara, am si lotiune tonifianta si crema de noapte de la Nivea Young dar nu le folosesc prea des. In schimb am crema hidratanta de noapte de la Gerovital Plant (e foarte buna dar nu e pentru cosuri ci pentru hidratare). Demachiant nu folosesc caci mai am pe langa gelul de care am spus si un fel de curatare de la Avon dar care e aproape gata.deci voi cauta altul.

| danutza_2917 a răspuns:

Iti recomand aceste produse naturale care pot folosite indiferent de varsta, pentru curatirea tenului http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/aloe-first, pentru tonifiere http://aloeveraforever.ro/......hing-toner si pentru hidratare si vindecarea cicatricelor, deoarece contine propolis care e un antibiotic narural http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/aloe-propolis-creme