| katakatalina a întrebat:

Am 13 ani si va rog sa ma ajutati cu ceva. Eu de mica am avut cearcanesad Si mereu le-am urat.Sunt si din vina ochilor mei care sunt mosteniti din familie, pff...Dar macar imi puteti spune cum sa scap de ele sau de acea negrala?

5 răspunsuri:
| CocaCola2013 a răspuns:

Taie doua feliute de cartofi si tinele timp de 15, 20 de minute sub ochi, iar apoi clatestete bine cu apa, vei vedea rezultate intr-un timp foarte foarte scurt. :*

| Ojog_Ioana_1997 a răspuns:

Hey printesa, si eu am aceeasi problema, am fost si la doctor si a spus ca e de la oboseala. desi nu e asa... foloseste produse speciale pentru cearcane gen corector

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
CEAIUL, reduce cearcănele şi ajută ochii umflaţi. După ce îţi prepari un ceai, poţi lăsa frunzele în apă şi să bagi totul la congelator (eventual într-un recipient special) pentru a obţine cuburi de gheaţă. Ţine cuburile de gheaţă pe ochi (deasupra unei dischete demachiante) timp de 20 de minute.
Te pup!

| xtembix a răspuns:

Felii de cartofi sau pune o lingura in frigider peste noapte si dimineata tine-o 5-10 minute pe cearcane.NU vor mai fi asa vizibile.