| Abcd1234A a întrebat:

Am 14 ani si folosesc sapun de dimineata pentru curatarea tenului insa am auzit ca nu este bine ce fac. Mi s-a spus ca pot folosii un gel de curatare insa eu cred ca sunt pre mica, ce spuneti? Sau sapunul clearasil? Ati auzit de el, cum este? As putea folosii si crema de galbenele?

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu e prea bine să folosești săpun deoarece el usucă. Trebuie să îți examinezi tenul, să vezi de care este și în funcție de tipul său să alegi un gel de curățare. Gelul de curățare va satisface nevoile tenului tău. De pe la vârsta asta este bine să îți îngrijești tenul pentru că dacă îl îngrijești acum, tenul tău de viitor adult va fi luminos, curat, sănătos. Din păcate nu am auzit de acel săpun, dar crema de gălbenele este foarte bună, numai să o lași pe timp de seară să acționeze pentru că e foarte grasă, se absoarbe greu în piele și se va vedea inestetic pe față în timpul zilei

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dimineața mă spăl cu apă și săpun pe față.
La 14 ani nu ai nevoie de produse pentru îngijirea tenului.
Pa, pa.

| AlleSss a răspuns:

Bună! Prea mică? Nu, stai liniştită, eu am fost de la 13 ani la dermatolog şi mi-a recomandat un gel, deci e ok.

| Abcd1234A explică (pentru AlleSss):

Ce gel de curatare folosesti?

| 愛日本 a răspuns:

Eu folosesc dove, este foarte bun.

| Christinne_Lovely_1993 a răspuns:

Miere, miere si iar miere!