| Luvxsky3s0 a întrebat:

Bună! Am 14 ani și m-am pensat acum câteva luni pentru prima dată. Totuși, nemulțumită constant de formă, am continuat să trag de fire aiurea— acum vă imaginați ce a ieșit. Nu sunt 'oribile' dar asta e probabil doar părerea mea. Nu am o linie exactă, sunt cam depărtate și prea subțiri pentru placul meu happy La început le aveam stufoase și dese— am vrut o schimbare având în vedere că multe prietene mi-au spus că ar trebui să încep să mă pensez, dar acum a ieșit ceva prea subțire. Cum aș putea repara greșeala făcută? Vreun remediu de creșterea sprâncenelor pe care îl pot face în casă cu câteva ingrediente? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O iei pe mama de mana si mergeti la cosmetica, ca o tanti profesionista sa corecteze ce ai facut tu gresit sprancenelor si sa le dea o forma frumoasa.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Cu rabdare.Lasi sprancenele sa creasca chiar daca o sa arati nasol, apoi te duci la salon ca sa iti dea o forma la sprancene.

| newaccountbye a răspuns:

Dai cu ulei de ricin pe ele și apoi mergi la un salon bun.

| laptecucereale22 a răspuns:

Mai bine sa le razi cu lama speciala de față/sprâncene ca sa creasca înapoi mai repede in caz ca iei prea mult din ele, si asa nici nu riști sa afectezi firul sa nu mai crească iar. uită-te pe internet cum sa faci structura cu un fir de ață si ceva fond de ten orice ca sa marchezi ce ți se potrivește perfect dupa fața ta. de asemenea zic ca uleiul de ricin o sa te ajute. pana atunci folosește un creion de sprâncene/machiaj