| Radu10mihaiiii a întrebat:

Buna! am 14 ani și mă duc la o nuntă făcută lângă lac,este ok sa mă îmbrac în cămașă cu mânecă scurtă, pantaloni scurți de bumbac culoare că untul și Air force 1? va rog să-mi răspundeți cat mai repede posibl

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O fi nunta facuta langa lac ca locatie, dar tot este un restaurant acolo, asadar la nunta nu se imbraca nimeni ca la plaja sau la jucat fobal in fundul curtii, ca-i strici omului nunta.
Nunta este un eveniment oficial, elegant, cu tinuta decenta, clasica, unde poti purta pantaloni lungi, pantofi si camasa cu sacou sau costumul intreg.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa te duci in pantaloni scurți la nunta bre...

| ioana748 a răspuns:

Ai 14 ani si poti aborda o tinuta smart casual.
Camasa e ok, adidasi sunt ok, doar pantalonii ar trebui sa fie lungi, blugi sau altfel.
Plus ca seara s-ar putea sa fie tantari. Cu cat mai acoperit, cu atat mai bine.

| sweetys a răspuns:

Poti gasi pantaloni lungi din in. Sau cauta-l pe tik tok pe Dan Bogildea. Are cateva idei super versatile pentru evenimente.

| 4blaire4 a răspuns:

I-ati o pereche de pantaloni lungi eleganti (negrii, fara imprimeu), o camasa scurta alba fara imprimeuri si niste pantofi eleganti negrii (nu trebuie sa fie din piele naturala, poate sa fie si din imitatie de piele, aia sunt mai ieftini).

| newaccountbye a răspuns:

Bună! Sunt adolescentă la fel ca tine și ți aș recomanda o cămașă albă cu mânecă scurtă și pantaloni lungi de in dacă vrei ceva mai răcoros (bineînțeles ca și cămașă tot același material) și poți lua air force urile fără problemă.

| andreispeed250 a răspuns:

Salut, e ok dar ia ti pantaloni lungi

| Sjhxjcks a răspuns:

Nu cred ca pantalonii scurți ar fi o idee buna. Este un eveniment oficial, și nici adidașii de firma nu cred ca o sa dea bine. Cămașă cu mânecă scurta este ok (dacă nu are imprimeuri nu știu de care, cu care te duci la plaja) Cred ca o noapte nu e o problema dacă îți iei o pereche de pantaloni lungi și o cămașă. Costum normal, elegant, negru nu ai?

| CAna98 a răspuns:

Cămașa și adidașii pot rămâne dar pantalonii schimba-i cu ceva lung.