| blueeyedgirl a întrebat:

Am 14 ani sunt fata si sprancenele mele sunt cam blondebatting eyelashes bine ca s-au mai inchis la culoare odata cu varsta ( batrana mai suntlaughing) asa ca le vopsesc cu maro sau le dau cu creionu dar ma intreb daca le-as scurta cu forfecutza cand cresc se fac mai dese? sper sa nu-mi para rau creau sa umplu spatiile alea goale, adica sa le fac mai dese decat sa le umplu cu vopsea tongue app:ma pensez singura
mc mult

Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Nu or sa creasca semnificativ mai dese si or sa arate foarte urat tunse cu forfecutza. Daca vrei sa se indeseasca, da-le cu ulei de ricin si ulei de catina. (moi un betisor de urechi in ulei si le pictezi)

6 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Eu m-am dus la salon sa ma pensez
pentru ca am avut sprancene foarte mari si a trebuit sa-mi taie cu foarfecahee hee
deci stai linstita.si tu daca ai foarte mari poti sa ti le tai cu foarfeca ca nu are nimicoh go on.
si cand vezi ca iti creste
te pensezi din nouhappy

| Floreenofficial a răspuns:

Eu zic sa nu le scurtezi ca nu esti vreo gorila sau cine stie ce creatura hidoasa.sad
nu stiu cum arati dar mai mult ca sigur arati bine!winking

| mymy a răspuns:

Pai baga piaptanu dik vreau sa zic ca daca bagi piaptanu is afera firele lungi si alea le tai cu forfecawinking

| byaa a răspuns:

Si ale mele sunt foarte blonde, de abia se vad
am fost la cosmetica, si mi le-a vopsit cu maro, aproape culoarea parului meu, si de foarfecuta, o sa ti le tunda la cosmetica, nu cresc mai dese, cel putin mie nu imi cresc si chiar imi plac si vopsite, deci e doar alegerea ta :d

| SophieDavidescu a răspuns:

Nu le vopsiwinking. tot c ai d facut e s ashteptzi s se mai inchida la kuloare sh folosirea forfekutzei mi s pare ciudathathinking foloseshte pensetha doar:*

| BarbieNuMaiViseaza a răspuns:

Nu le scurta cu foarfecuta. Sprancele nu se scurteaza nici vorbind de lungimea lor si nici daca sunt dese sau nu. Du-te la un salon sau la cineva care se pricepe sa-ti dea o forma frumoasa la ele pe care sa ti-o poti pastra tu singura dupa aceea. Si in legatura cu datul cu creionul...cu ce fel de creion le dai? E ceva special si pentru sprancene. Daca le dai cu acela, e ok. Daca le dai cu dermatograf te-as sfatui sa n-o mai faci.