| Nume3 a întrebat:

Am 15 ani si am sanii foarte mici.De un an si ceva nu au mai crescut deloc. Stiti ceva remedii pentru a stimula cresterea lor? Am auzit ca tinctura de marar ar fi buna insa nu stiu cum se face. spuneti-mi si mie va rog frumos... nu sunt complexata datorita acestui lucru insa mi-ar placea sa am sanii putin mai mari. Nu as vrea raspunsuri de genu ca au timp sa cresca deoarece cum am spus mai sus nu au mai crescut de un an, astept raspunsurile voastre. Multumesc. Fundita.
Ps: As vrea si alte remedii in afara de tinctura de marar :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Se ştie că tinctura de mărar este un mit fals!
Exercitiile fizice sunt foarte importante pentru mentinerea elasticitatii si a fermitatii sanilor. Cele mai indicate sunt ganterele, dar daca nu aveti, le puteti inlocui cu sticle de jumatate de litru, umplute cu apa. Cu picioarele usor departate si cu mainile pe langa corp, ridica bratele lateral pana ajung paralel cu podeaua, dupa care coboara-le incet. Repeta exercitiul in 3 serii a cate 10 ridicari, de 3 ori pe saptamana. Instructorii de fitness ne recomanda si semiflotarile, pe care le efectuam stand sprijinite in genunchi si maini.
Alegerea sutienului perfect ne scuteste de multe neplaceri. Catalin Botezatu a declarat, in urma cu ceva timp, ca o rochie superba isi poate pierde din stralucire daca purtam un sutien nepotrivit. Alegeti cupa si marimea potrivita sanilor vostri. Sutienele prea mari creeaza un efect optic dizgratios, iar cele prea mici, va turtesc sanii. Una dintre cele mai ingenioase inventii a secolului trecut este sutienul Wonderbra, care nu ar trebui sa lipseasca din garderoba vestimentara.
Dusurile scotiene sunt o solutie pentru mentinerea fermitatii. Inainte de a iesi de la dus, rafatati-va sanii, alternative, cu apa rece si apa calda. Acest exercitiu da rezultate si in cazul celulitei, dusmanul numarul 1 al femeilor.
Hidratarea si ingrijirea zilnica a sanilor va ajuta sa ii mentineti in forma si sanatosi. Deoarece pielea pieptului este mai sensibila decat cea a tenului, este recomandat ca, dupa dus, sa folositi creme speciale pentru bust si fermitate. Maasati-va usor, iar rezultatele nu vor intarzia sa apara.
O rochie sau o bluza cu vedere spre un decolteu provocator nu va trece, cu siguranta, neobervata. Truc: aplicati pe decolteu pudra stralucitoare, pentru efect de marire.
O alta solutie pentru a avea sani mult mai mari, este sa ramaneti gravida. In timpul sarcinii, corpul unei femei trece prin multe schimbari, iar sanii nu fac exceptie de la regula. Daca un copil nu intra in planurile voastre de viitor, va puteti ingrasa cateva kilograme. Surplusul de greutate pe care il veti acumula se va depune, in cele mai multe cazuri, direct pe sani.
SURSA
http://www.kudika.ro/......ina-2.html
Te pup!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tinctura de mărar este un mit fals.
Practică un sport și hrănește-te cât mai sănătos.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Sanii cresc pana pe la 18 19 ani asa ca mai ai rabdare. Daca esti foarte slaba sau micuta e normal sa nu ai sanii foarte mari. TInctura de marar are ca efecte adverse ingrasarea, asa ca mai ai rabadare cativa ani, si daca nu esti multumita atunci incearca si metoda asta. Apropo poti apela si la sutienele push up.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc aceasta situatie, am patit-o si eu, dar m-a ajutat masajul.Trebuie sa-ti faci masaj la sini de 3 ori pe zi.De fiecare data cite 10 minute.Masajul se face cu ulei de masline. Datorita masajului se va stimula cresterea sinilor tai, vei avea sini frumosi, mari si in plus sanatosi deoarece uleiul de maslina inlatura cancerul la sin.Iti spun eu ca te va ajut cu adevarat masajul... Funda te rog.

| Roardemai a răspuns:

Si eu aveama aceeasi problema dar m-am luat cu dintii de ei si am tras pana mi-a venit rau.Acum ii am cat a lui bunica-mea.