| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si as vrea sa merg la solar. Problema este ca am pielea alba dar nu foarte... Ce sa fac? Cate minute sa stau la prima sedinta? astept raspuns urgent

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Maxim 7 minute! Si prima data sa te dai cu crema protectoare! Au ei acolo la solar. Incearca sa folosesti solare tip dus. Genul asta http://www.emaramures.ro/userfiles/Image/Foto%20Generice/Sanatate/Solar.jpg

9 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Nu va mai prostiti cu solarul straight facestraight facestraight face. Este cancer curat! Chiar daca nu credeti si nu aveti de unde sa stiti ce modificari se intampla la nivelul pielii si aflat cand este deja prea tarziu, Sunt sigura ca sunteti miunate si fara acel bronz straight face. Eu una sunt mai albicioasa dar sunt fericita asa si nu imi pasa. Incearca spraytanning, tine doar max 10 zile dar este sanatos si nici nu te trezesti cu arsuri sau altele mai periculoase.

| valThina a răspuns:

Cateva min...max 5 happy si poti sa repeti dar peste 1 luna sau cel putin sa treaca vreo 2 3 saptamani.ca sa nu arati ciudat dintr-o data.dar eu zic ca mai bine te dai cu autobronzant decat sa te duci la solar happy si va arata mai natural si nu o sa fie spre portocaliu.

| annna a răspuns:

2-3 minwinking

| Bog15 a răspuns:

Buna! ai 15 ani, ce cauti la solar?

| aumih16 a răspuns:

Un moft! asta reprezinta solarul! o necesitate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in curand o sa am banchetul de sfarsit de gimnaziu si as vrea sa fiu macar putin bronzata

| Stra1nul a răspuns:

Mai mult de 10 minute sa nu stai desi si asa cred ca e mult

| FraNNNkie10 a răspuns:

Nu stii cum sa mori mai repede? Vine vara! Stai 15 min. la soare laughing Du-te la solar. Solaru iti arde particule din piele, d-aia te bronzeaza, in timp ce soarele natural te bronzeaza naturat. Am o prietena care s-a ars pe mana, pentru ca nu mergea bine un neon de la solar. Fa cum vrei. RISCUL TAU!

| Flory_9160 a răspuns:

Eu zic sa nu te duci esti prea tanara si in plus nu mai ai rabdaree pna la vara? daca nu stiai solaru iti provoaca canceru de piele iti propun sa nu te duci si sa astepti vara funda?