| Paula13maria a întrebat:

Buna am 15 ani si ma pricep foarte bine sa machez daca stiti cum as putea castiga bani dia asta spuneti-mi va rog.
P.S

1 răspuns:
| BBJHHRUGs a răspuns:

Nu prea ai putea pentru ca esti minora.
1. trebuie sa ai peste 18 ani sa lucrezi intr-un salon de infrumusetare, cosmetica, etc (rabdare - urmeaza-ti visul)
2. daca ai dispozitii financiare foarte bune ai putea deschide o afacere din asta pentru a marca un profit frumusel dar asta inseamna timp si bani - inregistrare la camera comertului, inchiriere spatiu, complicatii (incodata trebuie sa ai 18 ani) uite ce iti recomand poate te ajuta:
1.baga-te pe MLM - Multy Level Marketing - astia nu tin cont de varsta), fa-te reprezentant avon, oriflame, metropolitan, etc.
2. Strange niste banuti frumosi (daca e necesar apeleaza la pusculita, saltea, soseta, cec, card, cont bancar, etc.
3.creaza-ti un blog, ori pune un anunt pe mercador, anuntul telefonic, etc.
4.cauta pe anunturi progratori PC in HTML (experti in limbaje de programare) sau apeleaza la un prieten care se pricepe mai bine.
5.fa-ti propiul tau site unde poti posta si anumite publicitati si reclame - iei bani si din asta.
Daca urmezi unul din pasii astia sunt sigur ca o sa reusesti. Mi-ar fi placut sa am abitia ta. Sper sa te ajute sfaturile mel si daca da iti multumesc anticipat pentru funda.