| marius1995 a întrebat:

Buna am 15 ani si nu stiu cum sa ma tund fiinda am cosuri pe frunte, eu ma tund de fiecare data cu breton sa nu mi se cunoasca cosurile voi ce spuneti cum sa ma tund? dau funditacelui ce ma ajuta

Răspuns Câştigător
| Denisa a răspuns:

Degeaba iti zic toti sa renunti la breton ca el iti face cosurile, ca nu iti respira fruntea. Bla bla bla. E normal sa ai cosuri la varsta de 15 ani. Toti am avut in adolescenta. Spalate mai des pe fata cu sapun Dove, iti sugerez sa te dai cu sucul de la lamaie si sa te lasi asa 15-20 de minute dupa care de limpezesti. La mine a functionat. Eu nu am avut niciodata breton dar am avut cosuri pe frunte. Daca ai norocul si iti sta bine cu breton, poarta-l. Asa, cand mergi la o intalnire nu trebuie sa te stresezi ca ti se vor vedea cosurile. Ai breton si le ascunde. Oricum, trateaza cat de cat problema. Ele nu vor disparea de tot dar macar diminueazale.

8 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Parul lasat pe cosuri le incetineste vindecarea. Daca nu vrei sa renunti la breton, prinde-l o vreme cu o agrafa intr-o parte, macar cand stai in casa si se vor "aerisi" cosurile si vor trece mai repede.

| Buttercup30 a răspuns:

Pai ai cosuridin cauza bretonului. tine-l prins! sau cel putin bretonul sa-l ai prins

| celmaitare a răspuns:

Deci trebuie sa te duci la dermatolog si sa scapi de cosuri mai repede.credema si eu am fost si dupa o luna de tratament mi-au trecut, imi mai apare unul la vreo 2-3 luni din greseala. iar tunsoare trebuie aleasa in functie de forma fetei, de stilul tau, cel mai bine il intrebi pe stilist si vorbesti cu el vezi ce zice. dar ti-am zis nu trebuie sa te tunzi in functie de cosuri.bafta:*

| danaalexa a răspuns:

Daca ai breton cosurile persista si apar tot mai multe pentru ca le sporesete bretonu. tunde-te fara breton si foloseste baton pentru cosuri. SFAT!

| lollipop_6643 a răspuns:

Din cauza la breton ai cosurilewinking... incearca atata timp cat esti acasa sa-ti ridici bretonul cel putin pna se vor vindeca cat de cat... parerea mea e ca baietilor le sta mult mai bine cu fruntea libera :X:X:X

| lorycykcl a răspuns:

Folosesti o crema cu aloe vera pentru cosuri sau du-te la dermatolog si apoi te poti tunde cum vrei tu fara stresul cosurilor.

| Roxyr a răspuns:

Daca ai cosuri pe frunte si te tunzi cu breton n-o sa scapi nici o data de ele pentru ca parul are microbi, este murdar si se unge si toata aceasta murdarie de pe par sta pe fruntea ta, pe cosuri si le irita. Cel mai bine ar fi sa iti tii fruntea curata si aerisita (ti-o spun din proprie experienta) si sa incerci sa te dai pe cosuri cu putina aspirina dizolvata intr-un strop de apa (pana ce devine ca o pasta ); sau incearca Zynerit (la mine a mers ).

| Sorina_3380 a răspuns:

Ca sa dispara cosurile de pe frunte trebuie sa iti tii parul prins cu fruntea libera cand esti tu acasa si cand ne te vede nimeni daca nu iti place cum iti sta cu parul prins daca tii parul pe frunte mereu o sa faci la cosuri deee. fruntea trebuie sa respire dar daca tu ai parul... sfatul meu tinel prinswinking