| bumblebee_1862 a întrebat:

Am 16 ani.Am tenul normal.Pana acum am folosit o crema hidratanta si o lotiune tonica de la bioten, insa pe ele scria :pentru persoane intre 20 si nu mai stiu cati ani. Unde as putea sa gasesc ceva pentru varsta mea? Exista macar? Imi puteti da nume de produse? Fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista, pentru persoanele cu varsta intre 14 si 28 ani. Te felicit ca iti ingrijesti tenul de la varsta asta, nici nu stii ce bine faci pentru ca un ten curatat, tonifiat si hidratat nu va face riduri devreme, e normal sa folosesti aceste produse pentru ca si tenul tau este afectat de razele soarelui, de praf, de poluare si trebuie oricum curatat zilnic de celulele moarte. Deci intra pe www.beautycycle.ro si acolo printr-un test vei gasi exact produsele care ti se potrivesc. Oricum preturile sunt accesibile, un demachiant costa cam 25 lei un tonic tot 25 iar o crema 56 lei. Pot ajuta cu info daca este nevoie.

4 răspunsuri:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Nu te da cu creme! Iti strica tenul!
Baftawinking

| deniedaccess a răspuns:

Dar dc vrei sa folosesti tu crema la 16 ani?:O:O...la 16 ani tenul din cate stiu eu e tonifiat si hidratat.mai bine bea 2 l de apa pe zi si vei vedea ce piele hidratata vei avea...trust mewinking.
PS daca mai continui cu creme de persoane de peste 20 de ani tenul iti va imbatrani mai repede, nu e bine asa

| ale a răspuns:

Tu la varsta ta trebuie doar sa hidratezi ca sa ai tenul frumos si sa il pastrezi asa. Ia-ti o crema hidratanta de la garnier sau nivea(sunt bune) pentru ten normal si da-te dimineata dupa ce te speli pe fata.Nu te spala cu sapun pentru ca iti va usca tenul, ia-ti un detergent de fata eventual de la garnier este unul care te va ajuta sa nu faci nici cosuri. Apoi daca folosesti fond de ten ceva sa nu uiti sa te demachiezi seara MEREU.deci repet pentru varsta ta o crema hidratanta pentru ten norall si un detergent de fata pentru ten normal. Daca doresti poti sa iti faci masti naturale de hidratare o data la 2 saptamani cu fructe ti le recomand, le gasesti pe googlehappy

| gigiro a răspuns:

Daca ai fi avut un ten cu probleme, ti-as fi inteles framantarile. Dar asa, te dai cu crema, ca sa te afli in treaba, sa fii in ton cu lumea buna.La varsta ta, cele mai indicate sunt mastile, mai ales cu fructe, legume, etc-produse naturale.Nici doamnele in varsta nu folosesc obligatoriu creme, daca nu au nevoie.Nu ai observat ca fetele femeilor care se ung in exces, au ceva artificial, ca de ceara? Iar atunci cand vezi o Tina Turner cu o fata super, nu stii daca e naturala sau rezultatul unor operatii estetice, sau botox. Ce fericite erau bunicile noastre ca nu-si mai faceau atatea probleme.Se spalau cu apa de ploaie, se dadeau cu putin ruj, isi innegreau sprincenele cu putin taciune si gata machiajul. Si zau, unele erau cu adevarat frumoase.Plus ca mancau produse naturale, nu din moll.