| Marily1997 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa imi vopsesc parul,sunt blonda dar mereu dupa ce il spal parca tot e nespalat,nu stiu cum sa spun, adica vreau sa imi vopsesc parul in blond, e normal la 16 ani sa imi vopsesc parul? nu o sa dauneze? mama mia spus ca cind il vopseste citeodata ii cade parul.

Răspuns Câştigător
| MadaMadalici a răspuns:

Buna, nu este o idee foarte buna. Varsta nu conteaza dar odata ce te-ai vopsit va trebui sa te vopsesti constant iar asta in timp iti va distruge parul, in loc sa te vopsesti iti recomand sa iti cumperi tratamente si masca pentru par sau te poti consulta cu un hairstylist happy In timp ti se va arde si iti va cadea parul...

14 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Pai normal ca vopseaua dauneaza parului, il strica si il face mai aspru. Dar daca chiar vrei sa te vopsesti poti incerca cu o vopsea fara amoniac.

| d00ris a răspuns:

Incearca sa folosesti balsam.La varsta aceasta e destul de repede sa incepi sa te vopsesti.Mama mea a inceput la 30 de ani si a trebuit sa se vopseasca in fiecare luna dar dupa 38-39 deja ii era rau cand simtea mirosul de vopsea si parul s-a stricat foarte mult (e mult mai rar si mai aspru)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut cateva greseli gramaticale, dar in fine, da vopseaua dauneaza scalpului, parului si structurii lui, nu se merita sa te vopsesti aceeasi culoare, daca vrei ca parul tau sa.si schimbe aspectul schimba samponul sau spala.te mai des, sau totusi daca tot nu reusesc sa te conving sa nu te vopsesti pentru ca nu se merita macar foloseste vopsea fara amoniac

| Marily1997 explică (pentru anonim_4396):

Greselile gramaticale nau nici o legatura cu asta, oricum nu sunt in Moldova la un test ca sa scriu absolut totul corect gramatical.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marily1997):

Nu, nu esti la un test, dar este un site public, cunoscut si esti intr.un fel,, obligata'' sa scrii corect, daca toti am scrie asa cum am avea chef ce s.ar intelege din intrebari?

| Marily1997 explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca am graseli? spune draga, care sunt? SI oricum, sait public la romani, nu la thailandezi, nu fac parte din poporul vostru asa ca am voie sa scriu cum vreau.Si cine marog ma oblica sa scriu totul corect, eu stiu ceva in limba voastra, voi nu stiti nimic in a mea.A si daca te referi la cant scriu in loc de ''cand'' cind, asta nu e greseala de ortografie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marily1997):

Greselile sunt :,, mia, ca cand ( cacofonie ), nau, graseli, sait, cant in loc de cand '', daca nu esti din poporul meu de ce sa ne pocesti limba, de ce nu intri pe un site in limba rusa, sau ce limba vorbesti tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marily1997):

P.S nu esti din poporul meu, deci NU AI VOIE sa faci ce vrei cu limba noastra

| Marily1997 explică (pentru anonim_4396):

Tu spui ca eu spun cant in loc de cind? uitete mai sus desteapto si vei vedeai mai bine ce am scris.Am tot dreptul sa intru pe satul asa roman, si a ajuns o desteapta care sa spui ca in Thailanda se vorbeste rusa big grin

| Marily1997 explică (pentru anonim_4396):

Cine interzice marog? Hitler? big grin Si eu n-am spus nimic ca voi face cova cu limba voastra, singura nu se exprima corect si mai spune ca eu fac greseli de ortografie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marily1997):

Limba rusa a fost doar un exemplu, dupa desteapto am zis,, sau ce limba vorbesti tu '', oh, scuza.ma nu am stiut ca esti thailandeza, credeam ca esti din Moldova, sorry my dear! big grin sweet kisses

| thezbx a răspuns:

Pai nu prea e normal, intr-adevar cand te vopsesti acasa parul se poate arde si se poate sa inceapa sa cada, daca vrei neaparat sa il vopsesti, du-te la un salon pentru ca cei de acolo stiu sa se ocupe de parult tau astfel incat sa nu il arda si sa nu iti cada mai apoi, esti destul de mica si e pacat sa iti strici parul de acum.

| Zarrel a răspuns:

Schimba samponul!