| victoria_8973 a întrebat:

Am auzit ca daca iti speli parul in ceai de romanita ti se deschide un pic la culoare. Cine a incercat asa ceva? A mers? De cate ori trebuie sa-l speli ca sa se deschida la culoare. Dati-mi va rog cat mai multe detalii depsre aceasta procedura. Multumesc.

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da e adevarat, dar trebuie sa il speli de multe ori nu o data si gata.

| elena a răspuns:

Este foarte bine ca la fiecare spalare a parului sa te clatesti cu ceai de musetel/romanita in primul rand pentru par si contra matretii si apoi pentru o schimbare a culorii.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca îti speli parul cu ceai de romanita ti se deschide culoarea la par, eu am spalat parul la recomandarea unei prietene, contra matretii si fara sa vreau am observat aceasta schinbare a culorii parului.

| Cryssy a răspuns:

Si eu am auzit tot de ceaiul de musetel.are efect.am incercat si eu si da reflexe blonde...

| GreenSky a răspuns:

Eu stiam de lamaie ca deschide culoarea parului...
Incearca oricum...

| kitty_8919 a răspuns:

Eu am auzit ca de ceaiul de musetel

| speranza24 a răspuns:

Eu iti spun din esperienza,, daca folosesti ceai de musetel ti se deschide, de ex:iei o cantitate de musetel, o fierbi pana devine o crema,, dupa o folosesti ca o maschera,, o ti in par c'am 15/20min, dupa te clatesti.