| Selena_Seli_1997 a întrebat:

Am auzit ca iti poti face parul cu hartie creponata.Sunt bruneta si vreau sa-mi fac varfurile blonde... Ce culoare trebuie sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| Zambilicii12 a răspuns:

Buna,Selena! Intr-adevar iti poti face parul cu hartie creponata(o spun din propria experienta). happy
Tinand cont ca tu esti bruneta, nu se va observa prea tare diferenta, dar ca sa se vada cat de cat, va trebui sa folosesti multa hartie creponata! big grin
Apropo..va trebui sa folosesti galbenul! happy

5 răspunsuri:
| LaGrenouille a răspuns:

Blond... zic si eu.

| Henriette1165 a răspuns:

Am incercat si eu, am vrut sa-mi fac varfurile roz si prul il am castaniu-ciocolatiu...nu a iesit deloc cu toate ca am folosit multa hartie creponata.
Metoda pe care am foosit-o eu am gasit-o pe net si a trebuit sa stau cu capul atarnat intr-o cana cu apa fiarta si cu niste culoare de la hartia creponat, trebuia sa stau asa vreo 30 minute sau chiar mai mult, dar era foarte incomod si am renuntat.
Daca incercarea moarte n-are, poti incerca mai ales ca ti-a recomandat Zambilicii12.
O zi buna.

| Biencutza2001 a răspuns:

Pentru ca esti bruneta nu va merge sa ti-l faci blond...decat in culori m-ai inchise...o colega de scoala si l-a facut cu rosu...alta fata pe care o cunosc cu albastru... poti incerca si cu hartie creponata galbena dar nu cred ca vei ajunge la rezultatul dorit....mai bine optezi pentru celelalte doua culori...

| Nicu75 a răspuns:

Galben

| kiri11 a răspuns:

Harrtia crepona iti va oferi o culoare putin rezistenta, deci pentru culoarea ta de brunet nu cred ca ai putea folosi hartia creponata pentru a-ti face varfuri blonde. Hartia creponata este buna pentru vopsirea parului doar daca ai vrea sa-l vopsesti total. Atunci va fi vizibil. Doar pentru varfuri nu are rost big grin