| Bya_6081 a întrebat:

am auzit de ceva tratament de la Kallos cu placenta si cineva a spus ca parul ia crescut cam 4 degete in 2 luni? Voi ati folosit? Va crescut parul de la ea? si este buna si pentru parul ars de placa?big grinmersi:-x

13 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu am folosit niciodata Kallos pentru ca are un timp de actiune foarte lung iar eu sunt adepta mastilor care actioneaza instant(sa o las pe par cat mai putin), insa te asigur ca fiecare tip de par este diferit de la caz la caz! Un produs care mie imi face bine, tie iti poate dauna! Deci nu te lua dupa altii ci cauta si alege singura produsul care consideri ca e bun pentru parul tau!

| Sapphire a răspuns:

Si eu am folosuit-o si sincer nu mi s-a parut cine stie ce. E foarte ieftina, ce sa-i ceri. Nicidecum nu mi-a crescut atat de mult parul intr-un timp atat de scurt. Nu ai cum sa grabesti procesul de crestere al parului prea mult. Masca e pentru par ars dar dupa cum am spus si mai sus nu e cine stie ce. In schimb am fost si sunt chiar multumita de uleiul de ricin, uleiul de masline, sucul lamailor, mierea, laptele si iaurtul pe care le amestec, pasta o aplic pe par mereu cand fac baie, stau cu ea o jumatate de ora, dupa care ma spal normal. Da rezultate garantate dar trebuie sa te tii de ea foarte mult. Eu o folosesc de aproape un an.

| Miuriel a răspuns:

Buna, am folosit eu si am parul drept. Te asigur ca nu face nimic la lungimea parului, in scimb il mai regenereaza putin.Eu pentru cresterea parului am folosit ulei de ricin si a fost foarte bun si nu e nici scump.Il recomand cu drag tuturor!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| AnaMaria_4205 a răspuns:

Eu folosesc acel tratament. Intradevar, este cu placenta animaliera si se foloseste pe post de balsam. Iti spun sincer ca mie nu mi-a crescut parul anormal de cand il folosesc, desi fac tot ceea ce scrie pe instructiuni : stau 30 minute cu el pe parul umed spalat inainte cu sampon. Te ajuta sa nu ti se mai electrizeze parul si iti repara parul deteriorat. Eu am firul destul de subtire si am avut probleme cu varfurile despicate, dar se pare ca le-a rezolvat. Eu te sfatuiesc sa incerci, nu e mare pierdere daca tie nu iti foloseste.
Sper sa te ajute!
APP: Daca vrei sa incerci si samponul de la Kalos. Se curata foarte repede de pe par si il face mai moale, nu ti se mai electrizeaza parul (+ ca miroase frumos)! Dar ai grija de unde cumperi produsele! Cel putin masca cu placenta trebuie sa aiba o eticheta mare de culoare verde cu o stampila (avizat ) pe care sa scrie Mid (ceva de genul verificat) Unele produse, spre exemplu masca cu placenta in cutie transparenta, pot fi si pacaleli!

| BullyMints a răspuns:

Buna! Eu folosesc tot un tratament de la Kallos, dar cu lapte... Este mai bun decat cel cu placenta [ cel putin asa mi se pare].
Nu iti creste parul mai repede.
Eu folosesc placa in fiecare zi, de aproximativ 2 ani, si acest tratament m-a salvat de varfuri despicate si chestii gen.

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Eu am avut mare nevoie, la fel ca tine banuiesc, intr-o cutie mare, de plastic, transaprenta.am crezut ca nu are rost sa o cumpar, dupa aspect referindu-ma, dar am mers la un plafar si am intrebat, mi s-a spus ca intr-adevar repara parul, nu am observat sa-mi creasca mai repede decat e normal. dar mi s-a reparat. ce e nasol e ca trebuie sa stai 30 de minute cu ea, poti incerca si ulei de masline pentru varfuri despicate, par ars si degradat.etc. aplici uleiul pe varfuri.sau zona cu probleme. iar dupa il lasi cat vrei, de preferat cam o ora si ceva.multa bafta!:*

| camisca a răspuns:

Prostiiiiiiiii... da eu am folosit-o nu e buna de nimic, atunci pe moment iti moaie parul.trebuie sa stai cu ea 30 de minute pe par apoi sa te speli. e ok pana aici dar apoi cand se usuca parul dupa spalat e la fel ca si cum nu ai datlaughing. e 6 lei cutiuta mica.nu stiu... daca vrei incearca.eu am parul cret si poate de aia, la parul drept poate e altfel.
dar oricum sa nu crezi ca va creste parul de 4 degetelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Produsele Kallos nu-s bune de nimic, pe moment iti moiae parul poate il face si mai gras dar n-o sa-ti creasca mai repede.
Cat despre parul ars cu placa, tunde-l cat mai repede ca nu se mai reface niciodata.Parul sanatos creste mai repede. O data la 3 luni trebuie tuns parul cel putin 1 cm.
Incearca sa folosesti produse profesionale pentru ingrijirea parului cum ar fi de la Kerastase, Wella, L'Oreal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.eu folosesc acea masca de par de la Kallos.si da.mie imi functioneaza.imi creste parul` mult mai repede.am avut si eu parul ars de la vopsea.l`am tuns.si acum astept sa`mi creasca iar.folosin aceeasi masca.eu ti`o recomand cu placere.si mai foloseste din cand in cand si ulei de ricin.la radacina.succes.:*

| DaianaDC a răspuns:

Masca se tine 5-10 minute pe parul umed dupa samponare. Cititi cu atentie pe ambalaj, nu mai visati ca trebuie sa tineti 30 de minute. happy Parul creste in mod normal, dar repara firul de par. Deci daca parul este sanatos atunci el va creste cu putin mai mult decat de obicei. happy

| jo_2234 a răspuns:

Nici pe mine nu m-a ajutat produsul.nu mi-a crescut parul deloc de la el.deci nici in cazul parului meu nu a mers.(am parul drept)

| ViviViviane a răspuns:

Da,este adevărat! Am 10 ani de când folosesc această placenta și sunt foarte mulțumită! Descurcă bine părul, are o mireasmă super plăcută, nu încarcă părul și da, chiar crește bine.

| Sabina_Elena_Bruss_1994 a răspuns:

Buna, eu ma vopsesc si imi intind parul de 8 ani. Am avut par de matura, uscat, se rupea si daca il aranjam cu mana.

A crescut cu 5cm in 3 saptamani dar nu de la masca cu placenta.
Masca ajuta la lipirea varfurilor (nu se aplica pe scalp pentru ca ingrasa parul), la mentinerea lui matasoasa fara sa mai rupa firul de par. Ajuta la descalcirea mai usoara a parului pe temren lung. Nu are efect de crestere

Insa iti pot spune ce folosesc eu pentru cresterea parului in ordinea folosirii:

1. Sampon Alpecin (25ron la farmacie, sticla gri)
2. Masca de par cu placenta Kallos aplicata pe parul umed si spalat cu Alpecin, timo de 10-15 minute (ca sa fiu sigura) - 25-35ron
2. Solutie cu cofeina lichida Alpecin) - dupa ce parul a fost stors de apa/uscat natural (nu folosesc prosoape sau feon) - se da numai la baza firului de par (scalp) - miroase si foarte bine si ajuta la demararea cresterii parului mai rapida - 35 ron farmacie
4. Balsam de tip spray Hair Pro-Tox (photo bomb) - 12 ron la orice magazin kallos - ghiseuri kallos prin mall-uri etc (acum si in Grand Arena, sector 4)
5* Recomand si Silky (ser cu cristale) de la Kallos - ulei de toata ziua pentru par electrizat, lipeste firul de par, tine locul placii in ceea ce priveste mentinerea firelor de par sub o forma (nu ajuta la indreptarea lui) - 25-30 ron

Sper sa iti fie de folos. Mai folosesc si masti naturale cu galbenus de ou, masca de banane, spalare cu bere (dar numai pentru o curatare buna)

Daca vrei sa iti salvezi parul ia o pauza de 6 luni fara vopsit/intins sau uscat cu feonul. Va conta si il va ajuta!