| OannaC a întrebat:

Am avut o experiența horror acum 2 zile la salon, mai precis la Cosmetica. Mergând incantata la pensat, epilat mustața dar si puful facial, gen perciuni, pometi, barbie... am iesit de acolo desfigurată. "Cosmeticiana", m a intrebat ce aleg, ceara traditionala sau de aparat, precizându mi ca cea la aparat e mult mai eficienta. Am optat pentru aceea si am mers pe mana ei. A uitat sa specifice ca ceara la aparat e aproape interzisă pe zone asa sensibile, de multe ori nici axial sau inghinal nu e folosită, tocmai pentru ca agresează pielea. Sa numai spun ca era cu rezerva galbena, o ceara dura... Nu roz nu tu sensibilitate nu nimic. Începând din zona perciuni pometi am simțit o usturime anormala, persistenta. Dar nah... Te duci la Cosmetica, se presupune ca esti pe mâini bune. Individa ori nu a vazut ori este paralela cu meseria ca a continuat pe Mustața, sub Mustața si pe Barbie. Ideea e ca daca nu ii ceream oglinda probabil nu Mai aveam nici pielea pe care o am. Mi a jumulit efectiv fasii întregi de piele, urmările vi le închipuiți. Numai Menționez ca tot eu eram vinovata Pt ca am vrut epilat, nu ea, care nu Are ce cauta in domeniu sau a facut scoala la Gârlă! Întrebarea mea ar fi daca cineva a pătit vreodată ceva similar si ce urmări au fost. Am luat crema specială reparatoare cu d panthenol, apa termala si diseara urmează sa dorm cu plasturi grasolind, speciali pentru traumatisme, zgârieturi, arsuri, etc am inteles ca regenerează rapid pielea. Aste

5 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat.Am trecut si eu prin asa ceva, dar pe mine nu m-a intrebat nimeni cu ce fel de ceara vreau.Ca sa nu mai spun ca a doua zi aveam nunta.
Bineinteles ca nu am mai calcat pe acolo.
Daca mai vrei sa te mai duci la cosmetica pentru zonele respective, inainte de a face programamrea intreaba daca au ceara speciala pentru fata.
Nu-ti spun ce panica si tragedie am tras.
M-am dat cu apa termala, cu alifie de galbenele, cu balsamul dupa ras al sotului.Multumesc lui Dumnezeu a doua zi eram ca noua.
Sa ne fie invatatura de minte la amandoua.

| razvanel112 a răspuns:

Buna Oana,
Imi pare rau pentru ce ai patit. Incearca un ulei dupa epilare. Te va ajuta foarte mult, te ajuta sa scapi de arsurile provocate dar iti si trateaza piele afectata.
Aici aici un ulei de la hot-depil.
http://www.hnicosmetice.ro/......50-ml.html

| OannaC explică:

Dragodana asa repede s a regenerat? Adică nu ai avut răni? Asta voiam sa te intreb. Ti au rămas semne? Sunt disperata sad

| OannaC explică:

Razvanel112, iti Mulțumesc mult pentru recomandare. Am luat astazi si un bio oil. Dar daca nu vad îmbunătățiri încerc si acest ulei. Momentan scrie sa nu aplic pe răni decat d panthenol si plasturi aceia -grasolind. Am inteles ca fac minuni si au fost foarte folosiți in tragedia de la colectiv. Atat vreau. Fara semne :-

| Florentina9210 a răspuns:

Imi imaginez cat de traumatizant a fost pentru tine. Incearca sa iti faci acasa toate aceste lucruri. Incearca Bio-oil am auzit ca este bun.